Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CH3OH



Dołączył: 31 Lip 2004
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 04, 2004 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no do tapicerskiego tez mam dostep to sobie musze taka rure zalatwic nawet kilka roznych bede probowal ktore najlepeij sie na to nadaja. a jakiej dlugosci mozdziez bedzie najlepszy (jako ladunek miotajacy bede urzywal dobrego prochu czarnego)??
_________________
A zaczeło się skromnie od KNO3+C12H22O11:D
GG: 4274068
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pon Sie 09, 2004 12:25 pm    Temat postu: kolejna szelka Odpowiedz z cytatem

Witam
Kolejna szeleczka (próba). Tym razem do środka dalem dobrego FB:
KNO3 50g, S 30g Al 25g, użyłem ilości ok. 30g. Dzięki temu jest juz inny efekt: ładny huk Smile i gwiadki zostały lepiej rozrzucone Smile , lecz nie obyło się bez częsciowej porażki => niestety nie zapaliło mi sie ok. 10 gwiazdek niebieskich o 8 stroboskopowych białych Crying or Very sad , przez co jak na filmie widać palących się gwiazdek jest nie dużo (do tego było 5 czerwonych i ok. 7 zielonych) ..... film:
Arrow http://80.53.60.86/~jajo/Filmiki/szelka_fb.mpeg
Nie lubie gdy połowa gwiazdek mi sie nie zapala Confused a powlekam każdą gwiazdkę z osobna masą stopinkową Pirotechmana Smile
No nic będe próbował dalej Razz
pozdrawiam

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Sob Sie 21, 2004 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dopiero uczę się robić szelki, lecz postepy już są. I napiszę teraz o moim i kolegi pomyśle. Szelka nie jest ani cylindryczna ani kulista, to stożek odwrócony do góry nogami Razz Dzieki temu nie trzeba robic zadnych zatyczek, tylko zaginam góre i zklejam tasma i podobnie dół. Narazie szelka wybucha na okolo 10-20 metrze, bez gwiazdek. Na gwiazdki przyjdzie czas. Proch Czarny jesy jako i miotający i w szelce. Mozdzierz to stara pompka (niestety metalowa) dlatego zawsze wkopuje go w ziemie, a lont daje w slomke czy rurke termo kurczliwą. Jak kumpel będzie miał kabelki do kamery cyfrowej żeby przezucić film na kompa to dam linka.
Dziękuje za uwagę.

_________________
Bóg sprawił, że wciąż idą... Rozsądek - że dotrą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Wto Sie 31, 2004 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
chciałem wam dziś pokazać film, z mojej następnej szelki, niestety nie wyszła, zaklinował sie najprawdopodobniej ładunek i rozerwało mozdzierz.

Arrow Tutaj jest filmik:
www.piroportal.one.pl/pliki/szelka_nieudana.mpg

Arrow Tutaj są zdjecia pozostałości z mojej szelki: Very Happy




Taka została dziura głębokośc 5-10cm:


Tutaj rozerwany mozdzierz tylko tyle znalazłem Wink


Były 3 cegły, z tego znalazłem tylko 2 w tym obydwie rozerwane na pół. Very Happy




Wink >>>POZDRAWIAM<<< Wink

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Czw Lis 11, 2004 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja mam takie male pytanko ale nurtujace mnie od dawna co sie stanie jak bedzie mozdzierz za krotki np. szelka ma 6cm a mozdzierz 15cm ??

a) po wyrzuceniu szelki zmieni kierunek
b) nie poleci wogule
c) inna odpowiedz

dzieki za info mozliwe ze juz to bylo ale jakos nie utkwilo mi to w pamieci Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yousuke



Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 53

PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaco (sorx) a ten lont niewydaje ci sie zakrotki ja nierobiłem szelek izawsze mnie zastanawiało ile go dac Confused
_________________
http://www.e-humor.biz


Ostatnio zmieniony przez Yousuke dnia Pią Lis 12, 2004 4:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak lont jest dobrej długości, zawsze można dać dłuższy ale mi nie potrzeba. Very Happy
_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he...dlugosc lontu to kwestia bardzo, ze tak to ujme...specyficzna.
Zalezy przede wszystkim od rodzaju opozniacza (czy to jest visco, czy jakis home-made) i jego predkosci spalania. Biorac te parametry pod uwage mozemy latwo dojsc do tego ile go uzyc do danej szelki, wiedzac jak wysoko wylatuje i jak dlugo trwa lot.
W warunkach domowych nie jestesmy w stanie dokladnie tego wszystkiego policzyc i dlatego pozostaje nam empirycznie wyznaczyc dlugosci opozniaczow do konkretnych rodzajow szelek...wszystko sprowadza sie do wielu zmudnych prob i odrobinki doswiadczenia, ale warto-efekty potem sa niesamowite.

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sob Lis 13, 2004 1:03 am    Temat postu: moje testy Odpowiedz z cytatem

Nie zostaje mi nic innego jak poprzeć HellFire'a. Przyznam, że sam z tym miałem/mam problemy...
Nie martw sie Hellfire.. szelki zaczynam powoli brać na poważnie i zabieram sie za ostre testy.... Mam juz meal powder, który zgranulowany przyda mi sie jak nigdy jako materiał rozrywający szelki.
Dam znać jakby co...

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ta rura pcv moze nadawac sie na mozdierz do malych szelek: ??
dlugosc: 190cm
srednica 4cm
grubosc 2-3mm

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Sie 20, 2005 11:20 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew



Dołączył: 11 Cze 2004
Posty: 202
Skąd: z Piekła

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 12:47 pm    Temat postu: w sprawie rury do moździerza Odpowiedz z cytatem

utnij tylko jej troche jakies 60cm Wink.
Powinno być dobre, jeśli nie przesadzisz z ilością miotającego no i zależy czego używasz, to rura powinna wytrzymać..
Edit by P2

_________________
Bóg sprawił, że wciąż idą... Rozsądek - że dotrą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toxic



Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 19
Skąd: z Chemikalii

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Rury są dobre i wytrzymałe. Nawet fb wytrzyma Laughing . A wysokość moździerza bakun moim zdaniem starczy a nawet odpowiednia długość to 50 - 60cm. Wieć podziel te 190cm na trzy części i będziesz miał trzy moździerze(moim zdaniem).
Chociaż te rury pcv strasznie miękną od temp. i po kilku minutach stygną zmieniając troszeczkę kształt. Ale po kilku wystrzalach zmieniają kształt, nie są takie okrągłe jak wcześniej(przynajmniej u mnie były takie przypadki). Wkońcu nie wszystko jest idealne.
Ogólnie rzecz biorąc: Te rury są spx... bierz się do roboty i czekam na zdjęcia lub filmiki twoim szelek lub komet.

_________________
Nigdy nie wiesz co cię czeka
Pozdro T.O.X.I.C
gg -------> 1259947
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cystof



Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 40
Skąd: :dąkS

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rime napisał:
czy ta rura pcv moze nadawac sie na mozdierz do malych szelek: ??
dlugosc: 190cm
srednica 4cm
grubosc 2-3mm


Ja bym ją czymś na wszeli wypadek umocnił ale chyba gips się tego nie będzie trzymał.... może jakiś butapren albo żywica epoksydowa+siatka do styropianu

_________________
<-MOJA Petarda, Kometka i wulkan
Nie jestem terrorystą, tylko pacyfistą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Lis 28, 2004 12:04 am    Temat postu: my shells Odpowiedz z cytatem

Witam
No i kolejne próby szelek, ale cylindrycznych. Szelka o średnicy ok. 45mm, w środku gwiazdki z PC zarnistym. Wystrzeliwane także za pomocą PC ziarnistego (przerzuciłem się spowrotem, wystrzał jest piękny). Od wcześniejszych prób szelek (nie mam filmu) skróciłem lont o 0,5cm, co było przyczyną porażki... zamiast szelki wyszla wyrzutnia gwiazdek. Confused Zapewne szelka zapaliła się w środku i wszystko zostało wystrzelone do góry w takiej oto właśnie postaci:
Szelki_testy
Ważna uwaga:
Niestety kamerzysta dość dziwnie to nagrał i nie zrobił przerwy.. na filmie są więc dwie szelki naraz, przy czym na samym początku odrazu mamy pokazaną nie udana szelkę w górze, poźniej następuje wystrzal i wybuch drugiej szelki.
ps jeszcze wiele prób... ale zobaczymy
pozdrawiam
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiktor



Dołączył: 28 Sie 2003
Posty: 120
Skąd: z PiroChem

PostWysłany: Nie Lis 28, 2004 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Piroman2 spróbuj jako opóźniacz zastosować kawałka (ja stosuję 2cm)rurki na której są balony na festynach taka biała z mocno zaprasowanym PCZ i pokryj ją Że lub Żp i wklej ją też na żywicę. Mnie ten opóźniacz jeszcze nigdy nie zawiódł.

Fajne gwiazdki stroboskopowe też takie robiłem mam filmik jak się palą(star mine)jutro podam linka. Wink

_________________
Znów w branży Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki będziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Nie Lis 28, 2004 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 swietne gwiazdeczki Exclamation jeszcze nigdy takich nie robilem, szkoda ze szelka nie udana, ale prawdopodobnie przedmuchalo opozniacz-ja tez uzywam rurki z ubitym prochem Wink

pozdrawiam

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żydu



Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaaa...zaraombiste te gwiazdki Smile jak bys mogl powiedz jak to bylo zrobione Smile znaczy gwiazdki Smile Ogólnie bardzo mi sie podoba Smile Oby tak dalej.

P.S. --> www.tgp.go.pl <--
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wklejam swoj opozniacz poxipolem-bardzo dobrze sie trzyma.
Swoja droga opozniacze to dosyc ciekawy temat do dyskusji, od nich wieeele zalezy. Prowadzilem tez proby ze sznurkiem pokrytym pcz+dekstr. , owijalem go kawalkiem bawelnianego materialu, potem wszystko nitka, tak zeby dobrze material przylegal do stopiny, a na sam koniec tasma izolacyjna zielona-wygladalo to wszystko jak Visco domowej roboty Wink Taki opozniacz bardzo dobrze sie odpala i nie ma z tym problemow, pali sie ok. 1cm/s, podobnie jak visco.
Hehe, w sumie ktos moze powiedziec, ze po co tyle kombinowac skoro jest visco, ale visco kosztuje, a koszt opozniacza domowej roboty jest znikomy...

pozdrawiam

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 8:14 pm    Temat postu: sprawa opóźniaczy Odpowiedz z cytatem

Właśnie ciekawe jest to że w tych szelkach zastosowałem jako opóźniacz lont Visco o dł. 1cm.. i tak się stało.. niestety nie jestem pewien czy to tego wina. Wcześniej robiłem dwie próby cylindrycznych z lontem 1,5cm i było wszystko dobrze (po za zapalnością, lecz nie było problemów z wyrzutem).
ps Ten opóźniacz robie dokładnie jak na stronie Woultera...(otoczka z papieru itp.)
Następne próby wkrótce... Smile
pozdrawiam

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Guderian



Dołączył: 03 Sty 2004
Posty: 13

PostWysłany: Nie Gru 05, 2004 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do opóźniaczy to zrobiłem rurkę z ubitym prochem. Na 2 szelki jedna wybuchła od razu po wylocie z moździerza, druga na 20m ale mogło być lepiej, bo miała jeszcze dużo mocy. No więc z czego oprócz pcz w słomce robicie opóźniacze Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 8 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP