Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

rakietki-propozycja-[FAQ]
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
milimetr
Banita


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 25

PostWys³any: Nie Sty 29, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heja ludziska !
Jest tak, mnie na pocz±tku te¿ nie wychodzi³y rakietki ³odygina .
Tylko ¿ê,próbowa³em kobinowaæ bo nie mia³em wszystkich sk³adników owej rakiety .
Kiedy w koñcu kupilem papier do kas dobre patyki (nie szaszlyki znalaz³em w hiper markecie tak± matê hiñsk± z patyków s± one l¿ejsze od szasz³yków) to wreszcie zacê³y mi wychodziæ.
Lec± przy bezwietrznej pogodzie tak wysoko ¿ eprawie nie widaæ dobre 5 sekund ci±g³ego szybkiego lotu.
Lecz ja te¿ mam mankament .
Mianowicie rakietki wywa¿am ale po wystartowaniu rakieta leci spiral± nie wiem dlcazego a chce ¿eby prosto polecia³a w ci±gu nastaepnego tygodnia napewno zamiescze filmik z lotu jednej z rakietek
a tu narazie zdjêcia dziewiêciu rakietek i jedna w zbli¿eniu
http://p_the_crims.webpark.pl/picture76.jpg
http://p_the_crims.webpark.pl/picture77.jpg
pzdr

_________________
Jedne kobiety s± bezcenne za inne zap³acisz kart± mastercard !!!

gg = 4373752
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dodo



Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 47
Sk±d: z zakopalisk

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 7:55 pm    Temat postu: spirala Odpowiedz z cytatem

milimetr napisa³:
rakieta leci spiral± nie wiem dlcazego a chce ¿eby prosto polecia³a

daj dlu¿szego patyka
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
milimetr
Banita


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 25

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe s³uchaj próbowa³ bym ale powiedz z k±d mam niby wzi±¶æ te d³u¿sze patyki puszczam na najwiekszych jakich znalaz³em trochê d³u¿sze ni¿ te u ³odygina a wiekszych nie znajde
_________________
Jedne kobiety s± bezcenne za inne zap³acisz kart± mastercard !!!

gg = 4373752
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dodo



Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 47
Sk±d: z zakopalisk

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwi±zaæ mocno na zak³adkê albo zamiast szasz³ykowych patyczkow daj patyczek z zielska zwanego krwawnik jest do¶æ dlugi tylko trzeba troche obskrobaæ a rosnie toto wszedzie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
milimetr
Banita


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 25

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisz±c poprzedni post my¶la³em nad typ ale mia³o by to minusy :
- giêtko¶æ
- do koñca nie wiadomo by by³o czy gazy z rakietki nie przepali³y by sznurków ale popróbuje
robi³e¶ tak ?

_________________
Jedne kobiety s± bezcenne za inne zap³acisz kart± mastercard !!!

gg = 4373752
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milimetr napisa³:
hehe s³uchaj próbowa³ bym ale powiedz z k±d mam niby wzi±¶æ te d³u¿sze patyki puszczam na najwiekszych jakich znalaz³em trochê d³u¿sze ni¿ te u ³odygina a wiekszych nie znajde


To rób mniejsze rakiety Very Happy

Ale tak na powa¿nie to nie chodzi o d³ugo¶æ patyka spokojnie mo¿esz doci±¿yæ koñcówkê patyka tak by ¶rodek ciê¿ko¶ci by³ w odpowiednim miejscu (ju¿ to t³umaczy³em jest na forum wiêc nie bêdê siê powtarza³ znajdziesz na pewno)
Powrót do góry
dodo



Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 47
Sk±d: z zakopalisk

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:11 pm    Temat postu: jak poleci Odpowiedz z cytatem

jak sie da srodekciezkosci dalej od silnika to dopierowtedy zacznie wariowac bo paliwa ubywa a srodek ciezkosci wtedy jeszczebardziej do tylu pojdzie i masz wtedy zupelnie niestabilny lot
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:18 pm    Temat postu: Re: jak poleci Odpowiedz z cytatem

dodo napisa³:
jak sie da srodekciezkosci dalej od silnika to dopierowtedy zacznie wariowac bo paliwa ubywa a srodek ciezkosci wtedy jeszczebardziej do tylu pojdzie i masz wtedy zupelnie niestabilny lot



W tym po¶cie twierdzisz ¿e jak doci±¿ê tyczkê na jaj koñcu przesuwaj±c ¶rodek ciê¿ko¶ci w dó³ w okolice dyszy to rakieta bêdzie niestabilna Wink

Fajny jeste¶ no tak to nie dawaj w ogóle tyczki to ¶rodek ciê¿ko¶ci znajdzie siê gdzie¶ w po³owie rakiety i bêdzie tam gdzie trzeba wed³ug ciebie Wink

Kijanka to nie rakieta kosmiczna prosta zasada bierzesz tak± tyczkê by rakieta po³o¿ona na palcu w miejscu gdzie koñczy siê dysza by³a w poziomie i finito a jak tyczka jest zbyt lekka to doci±¿asz i tyle tu nie ma o czym dyskutowaæ, ¶rodki parcia itd. mo¿esz spokojnie pomin±æ.
Powrót do góry
dodo



Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 47
Sk±d: z zakopalisk

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisa³:
jak tyczka jest zbyt lekka to doci±¿asz i tyle

wydluzasz Laughing at o nie to samo co dosaizasz
jakby dac duzy ciezarek z tylu to tez poleci ale spadnie juz tylem Laughing Laughing Laughing


Ostatnio zmieniony przez dodo dnia Wto Sty 31, 2006 8:51 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
milimetr
Banita


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 25

PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten cytat to mojego autorstwa SmileSmileSmileSmile
_________________
Jedne kobiety s± bezcenne za inne zap³acisz kart± mastercard !!!

gg = 4373752
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 31, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodo napisa³:
maxlam napisa³:
rakieta leci spiral± nie wiem dlcazego a chce ¿eby prosto polecia³a



jak cytujesz to cytuj prawdê a nie wk³adaj swoje s³owa w mój nick.....


a je¶li chodzi o stabilizacjê to jasne wiesz lepiej ¿yj sobie w swoich czterech ¶ciankach mogê siê za³o¿yæ ¿e d³u¿ej puszczam kijanki ni¿ ty ¿yjesz Wink
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam ma³e pytanko: robilem wlasnie karmelka. to moj pierwszy wybuchowy karmelek:)
i moje pytanie jest nastepuj±ce: czy pod koniec karmelizacji wam tez karmelka wydzielala migda³owy zapach?? troszke mnie ten zapach zaniepokoi³ bo nigdzie o nim nie czytalem. no ale karmelicowalem jeszcze ciut i karmelka zacze³a sie kopciæ.... no juz wtedy to ogarnol mnie strach i wylaczylem:)
czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz... dzieki wielkie!
Powrót do góry
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z opisanych przez ciebie kolejnych skutków wszystko by³o prawid³owo a to kopcenie to wyparowanie wody (lub pocz±tki podpalania siê karmelki Very Happy )
_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHAL-RAKIETOMAN



Do³±czy³: 21 Sie 2005
Posty: 68

PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karmelka robi sie bez wody... mateusz501 przygrzalas karmelke,powinna byc jasnozolta,ale w przypadku tych rakietech trzeba karmelke troszke wiecej przygrzac,aby cukier bardziej sie skarmelizowal i wtedy karmel bedzie dluzej plastyczny czyli mniejsze straty
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam robie karmelkê na wodzie potem j± wywalam na blaszkê suszê miele i napycham do korpusu moj± specjaln± napychaczk± z du¿± si³± (moge daæ zdjêcie) i korpus nabity such± drobn± karmelk± wcale nie lata gorzej od tej nalewanej a o ile ³atwiejsza robota Razz
_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hp



Do³±czy³: 20 Maj 2005
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 10:39 am    Temat postu: Silnik Odpowiedz z cytatem

Oto zdjecia w tym mniejsze troszke kijanki od tych na 300 gr. paliwa. Chwilowo nie zrobilem tych korpusów. Po lewej nie zagipsowane przewê¿enie a po prawej zagipsowane. Dodaje tak¿e ten silnik ponad 1 kg. Sama masa paliwa ma 6kg. a test statyczny wykonam w wakacje lub nied³ugo - zobaczymy.

http://img128.imageshack.us/img128/2014/dsc000038gi.jpg - kijanki (male na okolo80gr -120gr paliwa)
http://img128.imageshack.us/img128/535/dsc000043kv.jpg - tez kijanki
Teraz Silnik (paliwo 6kg) - dzie³o mojego ¿ycia
http://img128.imageshack.us/img128/4124/dsc000055ss.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/746/dsc000064ks.jpg
http://img369.imageshack.us/img369/350/dsc000075si.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/1218/dsc000081ye.jpg

Co do filmików mam jeden du¿y 700mb , zmontowany z odpalenia 3kg silnika kijanek , wulkanów itp

Ciekawy jestem waszej opini


Ostatnio zmieniony przez Hp dnia Pon Kwi 17, 2006 4:37 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Luk



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 101
Sk±d: Libi±¿

PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Je¶li rzeczywi¶cie uwa¿asz siê za dobrego to przedstaw jakies zsjêcia swoich silników mo¿e nawet filmiki i wtedy potwierdzisz sw± wiedzê a tak to ka¿dy sobie mo¿e powiedzieæ ¿e robi dobre silniki i wszystko mu wychodzi. Udokumentuj swe osi±gniêcia i wtedy zobaczymy Wink .

Pozdr.Luk
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu nie ma tak hop siup ¿e powiedzia³ pare zdañ i * do kieszeni ja musia³em siê nie¼le namêczyæ zanim dosta³em swoje
je¶li taak bardzo ci zale¿y na * to sprubuj po¿ebraæ u kogo¶ mo¿e siê kto zlituje Very Happy

p.s je¶li chodzi o tych "nieuczciwych" to chyba nie mówisz o mnie

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 12:58 pm    Temat postu: Re: Silnik Odpowiedz z cytatem

Hp napisa³:
Ja to robie bez problemu zawsze udane silniki rakietowe w granicach do 1kg (paliwo). Zwykle robie wiêksze kijanki na paliwo okolo 300gr. (S± one ³atw do zrobienia i daj± nie kiepskie osi±gi) Lataj± pieknie i bez problemu. Nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie dal mi gwiazdki - mysle ze zasluguje na 3 przynajmniej. Mam wiêksze do¶wiadczenie jak co niektorzy "nieuczciwi" z gwiazdkami.

Pozdro. HP




A jaki ci±g osi±gn±³e¶ z tego 1kg paliwa Wink na moje oko nawet dziesi±tej czê¶ci to takie lataj±ce ¶wiece dymne Wink

Nie chcê ciê oceniaæ bo niczym siê nie pochwali³e¶ daj jakie¶ fotki z opisami poka¿ co¶ na hamowni nawet takiej badziewnej jak mojej to bêdziesz mieæ te swoje gwiazdki Wink
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pon Kwi 17, 2006 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p8p8 napisa³:
ja tam robie karmelkê na wodzie potem j± wywalam na blaszkê suszê miele

w zwiazku z tym mam pytanko: czym mielesz tê karmelke?? bo w m³ynku do kawy podobno nie mozna bo zrobi bum...
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Nastêpny
Strona 7 z 12

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP