Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

rakietki-propozycja-[FAQ]
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pirozol



Do³±czy³: 21 Kwi 2004
Posty: 22
Sk±d: ¶l±skie

PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!zrobilem wczoraj 3 male rakietki i do jednej z nich doczepilem rureczkê z prochem fotoblyskowym(rurka z prochem byla troche mniejsza od silniczka).z jednej strony(od góry)zakleilem calkiem dzióre(na kncu dokleilem maly stozek) a z drugiej strony wsadilem lont który szedl przez karmelke i zawionzalem tak jak bo obu kancach rakietki.Rakietka poleciala na wysokosc ok 10-15 m ale proch odpalil dopier gdy byla ok 5 m nad ziemi±(przyczyna: zadlugi odcinek lontu pomiedzy prochem fb a silniczkiem
ale efekt tez niezly:]
gdyby zrobic wiekszy silnik to mozna by dac wiecej fb i wiêkszy efekt(najlepiej w nocy:)

(niestety niemam sprzetu aby zrobic zdjecia*(&

narqa
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!

Dzisiaj pu¶ci³em moj± now± rakietê! By³a ona wywa¿ona lecz znowu
polecia³a na kilka metrów, zrobi³a kilka fiko³ków i spad³a.

Tu jest Film

PS. Musia³em edytowaæ mój post z poprzednim filmem bo zmienili¶cie link na b³êdny i siê nie chcia³o ¶ci±gaæ

pozdro 4 all Mr. Green
Powrót do góry
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mia³e¶ okazje poznaæ jak moderato¿y traktuj± zamu³ów a terz musz± sie podporz±dkowaæ temu ¿e ju¿ nie jeste¶ zamulaczem

ps. zytaj jak najwiêcej forum jak przeczytasz to dopiero pisz

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
cystof



Do³±czy³: 23 Mar 2004
Posty: 40
Sk±d: :d±kS

PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¶ci±gam dwa filmiki na raz i nie wiem o który chodzi o ten gdzie mówisz "nie moge bo nie bêdzie cienia"??
powiem ¿e chyba za ma³± dysze zrobi³e¶ i nie ma ci±gu!

_________________
<-MOJA Petarda, Kometka i wulkan
Nie jestem terroryst±, tylko pacyfist±
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochê ryzykownie. Blisko sta³e¶, a rakietka nie by³a zbyt stabilna (lub dysza krzywo). Ale polecia³o. Jakby polecia³o w górê, to ze 30 metrów Twoje. Zwiêksz trochê zacisk (najpro¶ciej to wyd³u¿ ³adunek paliwa) i model zrób staranniej. Efekt powinien byæ lepszy.
P.S. Kondix, za ten tekst to ju¿ u mnie straci³by¶ ze dwie gwiazdki. Moderatorzy maj± prawo blokowaæ g³upie posty, jak widaæ tego prawie nie robi±. Dowodzi to tylko cierpliwo¶ci i zrozumienia.
I SKOÑCZCIE WRESZCIE ¯A£OSNY BE£KOT O GWIAZDKACH !!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
hemik mam pytanie do ciebie. Podaj wymiary twojej rakiety i silnika wymiary te¿ podaj bo jestem ciekaw, i jeszcze napisz z czego to zrobi³e¶.


Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1no poleciala ale do >ty³ek< dysze mam du¿±2,5 mm a silnik nawijam na markerze Confused i tego no mi pasuje idealnie podk³adka do tego sr-a na markerze a operator to muj m³odszy brat

2 to co nie ma cienia to ten drugi filmik

3 dysza raczej prosto te kijankowe dysze mi nie wychodz± juz jeden modej sfura³em tak± dysz± Crying or Very sad Sad Twisted Evil

4 rakietka ze zwiniêtego w rurkr papieru stateczniki z mocnej cienkiej tektury klejone wikolem na oko Crying or Very sad Twisted Evil Wink a czybek to taka czapeczka z kó³ka tez na wikolu i tyle RAKIETA NIE BY£A WYWARZONA SRODEK CIʯKO¦CI BY£ Z TY£U

5 paliwo sypkie sal i cuk z odrobin± wêgla
prasowane na maksa

6 jak wywarzy³em 9obci±rzy³em przód to mi sie ledwo od ziemii oderwa³a
pozniej odj±³em troche obci±rzenia(po³owe) to nie w ogóle nie oderwa³a
dlaczego??cud ¿e sie nie spali³a

dpozdro z góry dziêkujê za odpowiedzi Wink
Powrót do góry
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Czw Wrz 02, 2004 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

d³ silnika 6 cm
sr wew marker
fi dyszy 2,5 mm-3mm

rakiety to d³ ze 20 cm
szer to nawin±³em na silniku
stateczniki to z cienkiej mocnej tektury

budowa silnika:
nawijam na markeze papier do kas fiskalnych smaruje od srodka wikolem

wsadzam podk³adke idealnie pasuje zaginam do srodka tak ze sie na tym zatrzymuje podk³adka od srodka daje mase sraj wikolow± na podk³adke to przyk³adam 2 podk³adk± na ni± daje jeszcze troche srajwikolu i schnie aha to co zagi±³em to smaruje czystym wikolem.
wsadzam bak nape³niony paliwem z kana³em i wsadzam w kana³ lont
taki bak starcza na 2-3 loty
dziêkujê Wink

pozdro
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sob Pa¼ 09, 2004 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy da sie cos zrobic zeby bylo widac wszystkie zdiecia w opisie tego silniczka, bo wy¶wietla mi sie tylko polowa
Powrót do góry
Minik



Do³±czy³: 10 Lip 2004
Posty: 19
Sk±d: Bochnia

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwil± robi³em karmelka z bratem w proporcjach 50:50 (na oko) a raczej on robi³, i wysz³o co¶ dziwnego. By³ miodowy, wiêc odstawili¶my go z ognia, poczekali¶my chwile ¿eby ostyg³ i ¿eby sie zrobi³ bardziej plastyczny, wzi±³em go do rêki i sie tylko popazy³em (on te¿). Po dos³ownie kilku sekundach zrobi³ siê twardy chocia¿ by³ gor±cy Neutral Nie wiem sam jak go trzeba robiæ aby by³ plastyczny i nie gor±cy :/ A po odplaeniu tego podobno wogóle sie nie pali (nie widzia³em tego) wiêc da³ go do wysuszenia Rolling Eyes .

Narazie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O moj boze:| W pirotechnice nie ma nic na oko wszystko przez zle proporcje bylo za duzo cukru jak przypuszczam i dlatego sie zrobilo sie twarde przed przestygnieciem, no i wes poczytaj forum bo masz nikle pojecie o piro.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Minik



Do³±czy³: 10 Lip 2004
Posty: 19
Sk±d: Bochnia

PostWys³any: Sro Lut 02, 2005 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe ze to przez to ze bylo na oko... Rolling Eyes A tak wogóle to ja my¶la³em ¿e czym wiêcej cukru to wolniej sie spala ale jest latwiejsze do formowania Neutral A po trzecie to nie ja to robi³em tylko mój brat Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pandi



Do³±czy³: 05 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: pó³nocny wschód

PostWys³any: Sro Kwi 06, 2005 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Chcia³em pochwaliæ siê moimi pierwszymi projektami, proszê, nie komentujcie reklam, ok?

_________________
Lame ;]

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Ciechan



Do³±czy³: 10 Lis 2004
Posty: 11
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Sro Kwi 06, 2005 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Poniewa¿ jeste¶ nowy (ja te¿ Razz) to mo¿e zacznijmy od zalet:

Arrow Masz zapa³ do pracy
Arrow Masz ju¿ jakie¶ sukcesy
Arrow U¿ywasz szk³a wodnego! Jak sam zauwa¿y³e¶ erozja dyszy zaimpregnowanej tym specyfikiem jest znikoma. Gdyby¶ tego nie zrobi³ to mia³by¶ dwa razy wiêksza ¶rednicê krytyczn± (czyli ju¿ bezkrytyczn± Twisted Evil)

Przejd¼my dalej Very Happy

Wady (moim zdaniem):

Arrow Stateczniki z bloku technicznego nie wytrzymaj±. To tak jakby zrobiæ je z chusteczki. Warto u¿yæ tektury 2mm albo nawet 1mm ale co WA¯NE Exclamation BEZ ¯ADNYCH PUSTYCH PRZESTRZENI. To nie mo¿e byæ tektura falista. Taka szybko siê wygina i nie nadaje siê do niczego

Arrow Zauwa¿y³em, ¿e twoje korpusy maja du¿e szpary pomiêdzy kolejnymi warstwami papieru. One nie maj± prawa tam siê znajdowaæ. Taka konstrukcja w znacznym stopniu u³atwia spalanie. Zrób prosty eksperyment: Spróbuj podpaliæ pojedyncz± kartkê papieru, a nastêpnie kartk± z³o¿on± np. na 8 czê¶ci. Widaæ ró¿nicê?

Arrow Warto bardziej wyszlifowaæ g³owicê. W takich rakietkach nie ma to mo¿e du¿ego znaczenia, ale zapewnia dobry nawyk do wiêkszych konsrtukcji

PS

BG 2 RLZ!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pandi



Do³±czy³: 05 Kwi 2005
Posty: 18
Sk±d: pó³nocny wschód

PostWys³any: Czw Kwi 07, 2005 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciechan napisa³:

Wady (moim zdaniem):

Arrow Stateczniki z bloku technicznego nie wytrzymaj±. To tak jakby zrobiæ je z chusteczki. Warto u¿yæ tektury 2mm albo nawet 1mm ale co WA¯NE Exclamation BEZ ¯ADNYCH PUSTYCH PRZESTRZENI. To nie mo¿e byæ tektura falista. Taka szybko siê wygina i nie nadaje siê do niczego

To fakt, stateczniki nie spisa³y siê za specjalnie. Zapomnia³em napisaæ, ¿e "rakietka" zosta³a ju¿ odpalona, polecia³a ca³kiem nie¼le, tylko te nieszczêsne stateczniki Rolling Eyes

Ciechan napisa³:

Arrow Zauwa¿y³em, ¿e twoje korpusy maja du¿e szpary pomiêdzy kolejnymi warstwami papieru. One nie maj± prawa tam siê znajdowaæ. Taka konstrukcja w znacznym stopniu u³atwia spalanie. Zrób prosty eksperyment: Spróbuj podpaliæ pojedyncz± kartkê papieru, a nastêpnie kartk± z³o¿on± np. na 8 czê¶ci. Widaæ ró¿nicê?

Do wykonania tych korpusów u¿y³em papieru do kas fiskalnych, który jest bardzo cienki i po namoczeniu w wikolu z wod± bardzo ciê¿ko go równo nawin±æ, gdy¿ rozmaka. Po prostu ten papier siê do tego nie nadaje, nastêpne wykonam ze zwyk³ego papieru do kserokopiarki - takie zawsze wychodzi³y mi równo.

Ciechan napisa³:

Arrow Warto bardziej wyszlifowaæ g³owicê. W takich rakietkach nie ma to mo¿e du¿ego znaczenia, ale zapewnia dobry nawyk do wiêkszych konsrtukcji

Dziêki za radê i naprawdê KONSTRUKTYWN¡ krytykê, tak± sobiê ceniê Very Happy

Ciechan napisa³:

PS

BG 2 RLZ!

No jasne, zawsze i wszêdzie Exclamation Twisted Evil

_________________
Lame ;]

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Karmelek__



Do³±czy³: 16 Kwi 2005
Posty: 5

PostWys³any: Pi± Maj 06, 2005 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM mam takie pytanko?

Zrobi³em wszystko tak jak trza tylko ¿e
1jak wi±za³em na dole to zosta³a ma³a dziurka
2na gorze te¿ zosta³a ale zaklei³em ta¶m± klej±c± tak starannie
3karmelek by³ owiniêty w husteczke a potem w papierze od kas fiskalnych
4za lont s³u¿y³ mi zimnny ogieñ
5po pewnym czasie silnik siê zapala p[otem karmelek i bucha tak ³±dnie ,ale rakietka ani rusz
CO JEST TEGO PRZYCZYN¡ PLISS POWIEDZCIE MI £¡GODNIE
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Maj 08, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu macie moja kijanke, tylko dziwnie poleciala bo dalem za krotki kijek

FILM

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Sty 13, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm was wszystkich. Mam taki ma³y banalny problem Confused . Zamierzam zrobiæ karmelka w garnuszku, tylko, ¿e do tej substancji chce u¿yæ kno3, które zosta³o kupione jako nawóz...no i czy bêde móg³ korzystaæ ponownie z tego garnka, bo uwa¿am, ¿e w tym kno3 mog± znajdowaæ sie jakies szkodliwe dla organizmu domieszki...Czy to mo¿e byæ prawda?

Prosze szybko o odpowied¼, bo zamierzam jeszcze dzi¶ zrobiæ rakietê Smile .
Powrót do góry
wojtek



Do³±czy³: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWys³any: Sob Sty 14, 2006 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak¿e uzywam KNO3 nawozowego /jest tam domieszka przeciwzbrylacza/
Jak umyjesz rondelek to nic ci siê nie powinno staæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sob Sty 14, 2006 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proces produkcji karmelki by³ opisywany. Je¿eli wyczy¶cisz garnek to czemu nie Wink . A je¶li chodzi o szkodliwe substancje to rzeczywi¶cie s± takowe, ale musia³ by¶ siê inchalowaæ oparami przez d³ugo czas by co¶ ci siê sta³o Wink . Poprostu staraj siê nie nachylaæ bezpo¶rednio do gara przydaje siê têz zwyk³a maseczka py³owa, wskazane s± miejsca dobrze wentylowane.
_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Nastêpny
Strona 6 z 12

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP