Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wamp30 napisał:
co do zapalności lontu Visco od Prochu miotającego, to proponuję użyć do tego prochu chloranowego KClO3+Węgiel z niewielkim dodatkiem pyłu Al
Co nieco powinno podnieść temp. tego prochu i lekko zwiększyć szybkośc palenia. A tak wogóle to z tym ścięciem końcówki lontu na ukos to racja, ale jak ktoś ma cieki lont ? Ja mam dość cienki (chyba 2mm) i robię tak przy szelkach:
lekko zwilżam sliną (może głupie i banalne, ale OK) i wsadzam końcówkę lontu do Prochu chloranowego. Jak dotąd 98% szelek mi odpaliła w taki sposób. Takie są moje sposoby.
Pozdro


Ja stosuję do moich shell wyłącznie visco ale idę trochę innym patentem nie ma żadnego problemu z zapalnością itd. na obrazku widać schemat mojej shell taki szybki sorrki za wygląd ale sądzę że najważniejsze jest uchwycone jeśli chodzi o opóźniacz Wink

Powrót do góry
Alien_



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisał:



Ja mam takie pytanie maxlam na jaka wysokosc to ma latac ?
bo jak podales wymiary "pojemniczka" z FB to nie wiem jak to moze wyniesc szelke o srednicy 6,2 cm Shocked Rolling Eyes

Jesli to tylko rysunek schematyczny to po co dawales wymiary?
No chyba, ze ten schemat ma obejmywac tylko zapalanie opuzniacza, a reszta jest nie wazna ;]

Sorry, ze jestem taki dociekliwy Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxlam napisał:
Ja stosuję do moich shell


hehe, jak cos to aerial shell, a jak liczba mnoga to aerial shells Smile nie lepiej powiedziec "szelek" ? Zamiast probowac wydziwiac byloby ladniej i poprawniej.

Co do samej szelki to...fb na lifta to troche kiszka, jako eksperyment owszem, nie mowie ze to niemozliwe bo sam tak kiedys robilem ale...poza tym jak juz takie doprowadzenie lontu to raczej quickmatch bo visco niezle szelunie nadpali.

pozdrawiam HF
" ja stosuje do moich muszelek;) "
Zgadza się shell to taka skrótowa forma, lepiej mówić aerial shell(s)
P2

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wawrzyk



Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 48
Skąd: z polski

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz daje film szelki...troche niewyraznie wyszlo, gwiazdki były czerwone choc nie bylo widac i dziwnie się rozprysnęło całkiem podobnie do szelki kaco 1
http://www.tgp4.republika.pl/mozdziez.mov

wawrzyk, cos jest nie tak, pokazuje mi, ze ten plik ma 4,9Kb, jak sie to sciagnie (hehe, zapisze momentalnie raczej;) )to niestety nie dziala-co jest do przeiwdzenia. postaraj sie dac dobry plik. HF

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i odpowiadam na pytania dociekliwych


HellFire napisał:

Co do samej szelki to...fb na lifta to troche kiszka, jako eksperyment owszem, nie mowie ze to niemozliwe bo sam tak kiedys robilem ale...poza tym jak juz takie doprowadzenie lontu to raczej quickmatch bo visco niezle szelunie nadpali.


Jeśli chodzi o zasadę działania to wydaje mi się że dość obrazowo wszystko jest pokazane, powiem tyle że visco sprawdza się w 100% nic się nie nadpala itd. powiem tyle to coś fantastycznego. Nie zdarzyło mi się bym miał kłopot z tym opóźniaczem od kilku miesięcy mam 100% poprawnych odpaleń. Powiem więcej visco spala się stabilnie nawet w tej komorze z FB a skąd to wiem bo łączny czas opóźnienia jest taki a nie inny i gdyby było inaczej to ty wszystko było od razu widać.

Jeszcze co do tych nad paleń to skorupa której używam do konstrukcji do tego trzeba dodać niespełna 2mm papieru do łączenia półkul. śmie twierdzić że jest to konstrukcja na tyle wytrzymała że może bez problemu kawałek visco się na nim spalić i nic mu nie będzie.



A z tym szybkim lontem to też nie jest zły pomysł tylko że do odpalania górnego ale to już inna historia i nie na ten post.

Alien_ napisał:

Ja mam takie pytanie maxlam na jaka wysokosc to ma latac ?
bo jak podales wymiary "pojemniczka" z FB to nie wiem jak to moze wyniesc szelke o srednicy 6,2 cm


esli to tylko rysunek schematyczny to po co dawales wymiary?
No chyba, ze ten schemat ma obejmywac tylko zapalanie opuzniacza, a reszta jest nie wazna ;]

Sorry, ze jestem taki dociekliwy Wink

Pozdrawiam


Kolego Alien dałem te wymiary by przybliżyć ci kontekst wykorzystania tego rodzaju rozwiązania technicznego. Abyś za chwilkę nie pytał a w jakiej szelce to stosowałem, i ile tego visco dawałem itd.



A cha co do wysokości lotów tego fajerwerki to chyba nie znasz siły FB bo byś tak nie mówił ta niewielka ilość potrafi skutecznie wynieść go w bardzo efektowny sposób wystarczająco wysoko by podziwiać efekt który się tam znajduje. Nie będę strzelał w metrach ile to leci bo nie wiem dokładni mogę tylko szacować ale wysokość nie odbiega od tej którą osiągają komercyjne o podobnym efekcie
Dodam tylko że fajerwerk waży 130g gotowy do strzału a jego wymiar zewnętrzny to prawie 71mm (jak widać na schemacie pokazany jest wymiar wewnętrzny kuli.


Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Wto Mar 08, 2005 4:36 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Żydu



Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tgp1.republika.pl/modzie.avi
http://www.tgp1.republika.pl/Szelka%202.avi

Szelki TGP ;] 2 szelka to ta co wczesniej podal wawrzyk tylko ze teraz dziala Razz
Napiszcie co myslicie ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No calkiem calkiem ta "szelka2", dosc duzo gwiazdek, ale nie wiem ile bylo wsadzone wiec o zapalnosci trudno mowic. Troszki nisko...rozrzut taki a'la kolo Laughing Sam ostatnio mialem podobny przypadek tylko ze moja szelunia powedrowala znacznie ponad 10 pietrowe bloki (swiadkowie twierdza, ze okolice kilkunastu pieter to na pewno byly Shocked -dla kalibra 28mm to naprawde duzo Wink ), gwiazdki rozrzucilo ladnie, ale deszcz planacych mikro flarek dotknal ziemi. Jak widac zdarza sie Rolling Eyes . U mnie to byla wina za duzych gwiazdek, u ciebie gwiazdki sa chyba ok ale musisz popracowac nad wysokoscia ergo pracuj na jakoscia swojego pcz, ktorym miotasz... Wink

pozdrawiam i rzycze kolejnych udanych prob Exclamation HF

_________________
over...kszszszszszsz


Ostatnio zmieniony przez HellFire dnia Wto Mar 08, 2005 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żydu



Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... wysokosc byla srednia ale jak zrobilismy komete... wsumie kometa sie palila jak saletra ale mniejsza z tym... kometa polecialoa cos kolo 15 pieter .. kumpel stal na balkonie na 6 pietrze i mowil ze ladnie wyje**** Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Dziś testowałem następną Szelke Cylindryczną. Jestem z niej zadowolony wszystkie gwiazdki zapaliły się (Czerwone i Niebieskie) tylko żałuje że nie miałem lepszego sprzętu do kamerowania, bo nie widać na filmie, że to są gwiazdki Czerwone i Niebieskie, ale następnym razem postaram się już lepszym sprzętam skamerować. Rozrzut ładny, testowałem pierwszy raz strzał ładunkiem w dodatkowym korpusie, coś takiego jak dawał SZ.P. lamerwd i pięknie wystrzeliło. Szelka 120g, ładunek miotający P CH granulowany 10g.
Tutaj macie Filmik i Fotki:
Tak wyglądała szelka:


A oto jak wyglądał ładunek miotający: (oczywiście ładunek miotający został przyklejony klejem Wikol do Szelki)


Film - Szelka Cylindryczna (Red i Blue)

Życzę wam też takich wystrzałów, a nawet lepszych i pięknych rozrzutów gwiazdek.

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 9:12 pm    Temat postu: szelka Kaco1, TAK DALEJ! Odpowiedz z cytatem

Ładne, może rozrzut własciwie jest chaotyczny, to wyszło coś ciekawego, a mianowicie wygłada jak kilka kółek(obręczy) połączonych ze sobą.
Musze dodać że mimo wszystko widać kolor gwiazdek, słabo ale widać Very Happy
Najwięcej czerwonych, niebieskich mało i bardzo słabo widoczne.
Niech się jeszcze tylko Szelkomaniak HellFire wypowie Very Happy
pzdr.
a. shellmaster Wink

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Też zauważyłem te kółka, i mi się podoba. A co do gwiazdek to z prawej strony na filmie były same niebieskie, a z lewej same czerwone, w żeczywistości był to piękny efekt. Postaram się załatwić lepszy sprzęt do kamerowania.
P.S piroman2 ty też tak miotasz szelkami Question że ład. miotający jest w osobnym pudełeczku Question
Piroman2 daje miotający do moździerza...
P2

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wawrzyk



Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 48
Skąd: z polski

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daje filmik szelki kulistej tylko szkoda że tak nisko wybuchła
http://www.tgp3.republika.pl/mozdzierz%202.avi

_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaco1 nie szkoda ci takiej wypasionej rureczki ciac Question Wink owszem, ladunek miotajacy mozna zintegrowac z szelka, ja sam tak robie, ale jest to paczucha z gazety albo innego papieru odpadowego przyklejona tasma do szelki. Przeciez chdzi o to, zeby bylo wygodnie i szybko, tylko taka funkcje spelnia paczucha z prochem pod szelka. Przyklejanie takiej slicznej rureczki do szeluni nie ma sensu, zakladajac ze poleci ona razem z szelka, to tylko niepotrzebnie zwieksza jej mase. Takie rureczki to na mozdzierze Wink Cool
Co do samej szelki to w sumie...GRATULUJE, jeden z lepszych wystrzalow pod wzgledem wysokosci i zapalnosci(dzieki wiazaniu zapewne). Szkoda ze nie widac kolorkow bo napewno by mi sie spodobala jeszcze bardziej-kaco1, szalejesz Shocked Laughing
"Jebana...." Very Happy Very Happy Very Happy

Wawrzyka szelunia tez nie jest zla, chyba wiaterek wial co? Jak juw wczesniej wspomnialem: WIECEJ MOCY Exclamation Sprobuj udoskonalic wysokosc i daj dluzsze opoznienie a powinno byc ok Wink

Cudo...coraz wiecej swietnych wystrzalow....moze niedlugo dolacze ze swoimi filmami, ale to musi potrwac bo jeszcze nie mam sprzetu.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Co do rureczek, na ładunek miotający to miałem ok. 20cm takiej rurki więc na moździeż zabardzo by nie pasowała Wink Teraz nie mam prawie żadnego moździeża Very Happy. Musze popytać po sklepach Wink

P.S HellFire czekam z niecierpliwością na twoje filmy oby jak najszybcjej Very Happy Ja też czekam na nowy sprzęt.

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Żydu



Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 31

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szelki wawrzyka to owszem wialo trcoszke a pozatym testowalismy proch Razz Wole zwykly P.Ch jednak jest niezawodny ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Koko



Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 44
Skąd: z miejsca do ktorego slonko nie dochodzi

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
moja szeleczka, nie była wystrzelona z moździerza wylko rzucona z ręki ( był to test gwiazdek na fb) i jak widać są dość ładne i łatwo z zapalnością .
http://kokosek1011.w.interia.pl/ha.mpg
Gwiazdki:
KClO3 50%
Al 25%
S 25%
Jako lepiszcza do tych gwiazdek polecam lakier nitro lub klej Vicol
Pozdro


Ostatnio zmieniony przez Koko dnia Pon Mar 14, 2005 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapalnosc to problem meczacy chyba kazdego szelkomaniaka-tyle pracy z gwiazdkami i wiekszosc z niej idzie na marne jezeli si enie odpala.
Dlatego nalezaloby wiezdiec kilka waznych rzeczy...do szybkich ladunkow rozrywajacych stosuj sie primery o mniejszej predkosci spalania, czyli zmodyfikowany pcz, lub inne tym podobne kompozycje. Co to znaczy, ze do rozrywania uzyles primera??? Primer to primer, a burst to burst. Chyba ze uzyjemy pcz granulatu jako rozr. i maczki prochowej jako primera.Poza tym z doswiadczenia wiem, ze w mniejszych szelkach trudniej o dobra zaplanosc.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadam się rozwiązania stosowane w większych szelkach wcale nie musza być OK w mniejszych ostatnio poszedłem takim patentem że wymieszałem odmierzoną wcześniej ilość wiórków drewnianych (do nabycia w zoologicznym dla chomików) pokrytych prochem (świnie się sprawdzają a u mnie nie ma nigdzie łusek ryżowych ryż także nie rośnie Wink ) i wymieszałem z mieszaniną KClO3 + benzoesan sodu było tego trzy płaskie łyżki i w szelkę 3" kulistą. gwiazdki były dwóch rodzajów jedne z samego prochu i drugie z prochu ale w środku miały kulkę około 4mm z chloranu potasu + Al + lakier. I powiem tyle efekt był całkiem jeśli chodzi o zapalność gwiazdek to była ok tylko huk mógłby być trochę większy. Ale coś za coś poprzednią szelkę rozerwałem prawie trzema łyżkami FB identycznym jak wyżej tyko że był centralnie wysypany na wiórki przed złożeniem półkul i co szelkę może i ładnie rozerwało itd. huk powiedzmy jak wyżej nie do końca zadowalający iskierki się zapaliły ale jeśli chodzi o gwiazdki to kompletna lipa.
Powrót do góry
pirofeluk
Gość





PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko:

robiłem ostatnio gwiazdki na Al, KClO3, S (25/50/25) %

zmieszałem to wszystko bardzo dokładnie a po wymieszaniu z lepiszczem (klej wikol) zaczął się wydzielaać nieprzyjemny zapach "zgniłych jaj" ,...

czy wy też tak macie??

czy to tylko wina kleju?
Powrót do góry
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Tak jak się zmiesza tą mieszanke, to wydziela się nie przyjemny zapach, o ile się nie myle jest to siarko wodór ale nie jestem pewnien Very Happy

pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 12 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP