Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mielenie Prochu Czarnego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Pon Sty 31, 2005 12:33 am    Temat postu: czkawka Odpowiedz z cytatem

kermit napisał:
LUDZIE was chyba pogięło Shocked Exclamation
bpmberman22 napisał:
Na niektórych stronach napisali, że przed mieleniem prochu na sucho w młynie kulowym wystarczy tylko wstępnie rozdrobnić węgiel (przesiać przez sito kuchenne).(skoro tacy mądrzy to niech to robią na własne ryzyko i na własnym podwórku /-/ kermit) A jak Wy robicie?


jak chcesz mieć proch a nie dym to miel to na mokro, i nie susz przypadkiem na kuchence elektrycznej albo w piekarniku Exclamation

ps dym jak dym ale może być ZADYMA i to GORĄCA Exclamation ani się obejrzysz Shocked

w torbę i nożem niech to tylko zaiskrzy to komuś łeb urwie przy samej d[piiip]e

jeden temat wyżej^ wypadki !!!! Arrow
malin123 napisał:
Nigdy nie dawajcie niepewnych składników!!Chciałem wymieszać chloran z pyłem al w młynie kułowym.Miałem piekny młyn,dżwi i okno w warsztacie!Dopiero jak zobaczyłem jak wyrywa dżwi odlatują na kilka metrów przypomniałem sobie że ten pyl był wymieszany z siarką.Gdybym był w pomieszczeniu...wszystkie zakręcone słoiki popękały a ja poczułem że chyba jeszcze musze żyć.Jeśli masz coś w słoiczku a nie jesteś pewien na 1000% co to jest to wysyp to nie oszczędzisz nic jak zginiesz,albo zostaniesz kaleką.

składniki jak składniki ale przede wszystkim to się nie miało prawa znaleźć w młynie Shocked

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może rzeczywiście zmielić wszystko OSOBNO, np. KNO3 przez 1 h, siarkę z węglem przez 3h i zmieszać już ze sobą drewnianą łyżką? A poza tym to młyn uruchamiałbym schowany za murem na długim kablu, a sam młyn napewno obłożyłbym workami z piaskiem lub ziemią.

P.S. A jaką mam gwarancję czy wilgotny proch też się nie zapali? Na 99% nie, ale zawsze może. I nie jestem taki głupi, aby zbliżać się do młyna podczas jego pracy ani zaraz po wyłączeniu.
P.S.2 Młyn to dopiero wejdzie w użycie za kilka miesięcy, więc narazie proszę o porady, muszę trochę poczytać, a eksperymenty oczywiście pierwsze z małymi ilościami.

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szajba



Dołączył: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi sie wydaje ze albo nieswiadomie przesadzasz albo piszesz to pod publike, jak zapalisz woda proch czarny to masz u mnie nobla. Co do niezblizania sie do mlyna kulowego to jesli mielisz cos co nie jest palne to spokojnie mozesz przy tym byc, jakies kable za mutrami okladanie workami z piaskiem, paranoja... Rolling Eyes


pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Djuke



Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 24

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że to lekka paranoja chociaż ostrożności nigdy nie zawiele Smile Jak masz możliwośc ustawienia tego za ścianą i obłożenia workami z piaskiem to w sumie niczemu to nie przeszkadza Smile Tylko roboty wiecej ale za to poczucie Bezpieczeństwa wzrasta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 1:19 am    Temat postu: nie tylko poczucie bezpieczeństwa Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy
Djuke napisał:
Ja też uważam, że to lekka paranoja chociaż ostrożności nigdy nie zawiele Smile Jak masz możliwośc ustawienia tego za ścianą i obłożenia workami z piaskiem to w sumie niczemu to nie przeszkadza Smile Tylko roboty wiecej ale za to poczucie Bezpieczeństwa wzrasta...


Wszystko to jest kwestia pewnej filozofii.
1 Wiadomo żę pirotechnika jest niebezpieczna
2 Wiadomo że wypadek może się zdarzyć
a więć trzeba jeśli już do wypadku dojdzie to maksymalnie ograniczyć jego skutki

Urwania łba jak wyżej napisałem nikomu nie życzę i wolałbym się nie dowiedzieć z TVN że komuś z naszych się krzywda stała.

Dlatego jak się miele to lepiej jednak być z daleka od młyna,
a pomysł ze ścianą już od bardzo dawna jest stosowany i wielokrotnie już życie ludziom uratował.

NIE JEST ŻADNĄ PARANOJĄ: stosowanie specjalnych osłon, ścian wydmuchowych, zraszaczy i basenów, a także płytek faradaya, przewodzących wykładzin podłogowych, specjalnej instalacji oświetleniowej, odgromników, stref ochronnych, materiałów nieiskrzących, zakazu przerabiania w tym samym budynku chloranów i siarki i paru jeszcze innych wynalazków.
Wszystko to wynika z PRAKTYKI i to niejednokrotnie okupionej najwyższą możliwą ceną ŻYCIEM i ZDROWIEM.


Jeśli więć ktoś twierdzi że w młynie kulowym zmiele kilogram fotobłysku to wybaczcie albo jest IGNORANTEM ( czemu można jeszcze zaradzić ) albo IDIOTĄ ( podobno ci ostatni strachu nie znają )

Życzę wszystkim ZDROWEGO ROZSĄDKU ( niezależnie od jego definicji)

... i to by było na tyle.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście zauważyłem im więcej zdobywam doświadczenia, tym bardziej zaczynam kłaść nacisk na BHP.
A w takim razie czy mógłby ktoś jeszcze raz napisać czy mielenie prochu na mokro ma sens (krótko, zwięźle). I dlaczego (zaznaczam, że tylko pytam) nie powinno się do mielenia w młynie kulowym zwilżać prochu alkoholem? Czy chodzi o łatwopalne opary?
P.S. Dzięki wszystkim za poprzednie porady.

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piroman



Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja natomiast pytam, czy ryzyko zapalenia się pyłu węglowego przy mieleniu stalowymi8 wałkami jest duże?Może da się mielić na wilgotno?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wogole sama "wybuchowosc" pylu z wegla drzewnego jest dosc duza slyszalem kiedys ze jeden gosc mielil sobie w mlynku el. wegiel do prochu i palil papierosa no otworzyl ten mlynek i mu cala twarz schajcowalo ... takze ta charakterystyczna mgielka pojawiajca sie przy mieleniu wegla drzewnego jest dosc niebezpieczna....
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybuchowość mieszanin pyłów z powietrzem to żadne novum. Istnieją tabele wybuchowości itd. Kiedyś słyszałem o wybuchu pyłów w fabryce budyniu zginęło kilka osób a fabryka była zdemolowana doszczętnie.
Powrót do góry
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja słyszałem o wybuchach mąki w młynach.
A co do twojego pytania , to ktos w dziale "wypadki" napisał że mu chyba łyzka z parapetu spadła na miske z weglem i zaiskrzylo , no i sie zapalilo (czy jakos tak , nie pamientam dobrze).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leon



Dołączył: 26 Sty 2004
Posty: 49
Skąd: Kaszebe

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja słyszałem kiedyś, że z młyna wybiegł pies młynarza, duży kudłaty, Azor się wabił. Podbiegł do młynarza, a młynarz własnie miał fajrant na fajeczkę... Azor miał zwyczaj się trzepać po codziennej drzemce w mące... i tak sie trzepał, że zrobił sie obłok mąki,a że młynarz akurat chciał odpalić Carmena to wylecieli w powietrze Laughing Laughing Laughing
_________________
GG 5678192
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja za to widze że schodzicie z tematu!!!!!!!!!!
Do cholery patrzcie co piszecie i gdzie Mad
ps posprzatam to jutro czy pojutrze...

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piroman



Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie zapytałem o wybuchowość pyłu węglowego bo to oczywiste, tylko o to czy bezpiecznie będzie go mielić stalowymi wałkami czy trzeba by go zwilżać.
PS:ja nie pale Razz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pył weglowy jest raczej trudno zapalny od iskier , ja z powodzeniem miele to w młynku kulowym. Zle dla bezpieczenctwa mozna troche zwilzyc wegiel
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno dla bezpieczenstw dobrze bedzie troszke zwilzyc w koncu przy mlynie kulowym z np 5kg tego pylu mogla by byc niezla masakra w piwnicy.
Powrót do góry
piroman



Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy w życiu w piwnicy, raczej na podwórku lub na tarasie, oprócz skutków wybuchu martwi mnie sprzątanie Smile będę musiał okryć okolice folią.W ybuch- wypchnięcie przykrywki wiadra, ewentualnie pęknięcie wiadra, kto widział takie po tynku wie o czym mówię, wykonane jest chyba z PP, w każdym razie dość miękkie i elastyczne, nikogo nie zabije jak za winklem ustawię) calosc naswini okrutnie Razz a co dodawania wody, boję się o moje stalowe wałki, pręty zbrojeniowe rdzewieją z wręcz zatrważającą szybkością
PS:ciekawe ile brzeszczotów będę musiał połamać żeby popiłować 1m na 100 kawałków Wink
PS 2: jakoś sobie poradzę Smile

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak szlifierka kątowa. I tak pocięcie dwóch prętów 12mm zajęło mi ponad pół godziny. Więc przygotuj się na długie cięcie.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Lut 07, 2005 4:37 pm    Temat postu: mielenie węgla Odpowiedz z cytatem

Dośc szybkim i łatwym sposobem przemiału węgla jest przekręcenie go przez maszynke do mielenia mięsa.Następnie odsiewamy pył,a reszte do młynka.Po mieleniu umyć dobrze młynek bo kobiety w domu moga byś niepocieszone!!!
Powrót do góry
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale taki "pył" z młynka nie można porównywać z pyłem z młyna kulowego. Aha i jeszcze pytanie: załatwiłem sobie kulki ołowiane 3 - 5 mm średnicy. Jak myślicie, czy można ich wykorzystać do mielenia mniejszych ilości np. 50g lub 100g czy będą za małe?
_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leon



Dołączył: 26 Sty 2004
Posty: 49
Skąd: Kaszebe

PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bomberman22 napisał:
Ale taki "pył" z młynka nie można porównywać z pyłem z młyna kulowego. Aha i jeszcze pytanie: załatwiłem sobie kulki ołowiane 3 - 5 mm średnicy. Jak myślicie, czy można ich wykorzystać do mielenia mniejszych ilości np. 50g lub 100g czy będą za małe?


pył z młyna kulowego jest bardzo dobry - to nie powinno ulegac wątpliwościom.. w przemysle stosuje sie przewaznie młyny kulowe np. przy wyrabianiu M ogniotrw. i pyłęk elegancky z tego.

ołów jest dobry, ale generalnie stosuje sie stal na kule..stal, albo korundowe kule.... załat sobie łozyska jesli mówisz już o takich wymiarach.

Twój młynek powinien kręcić sie tak :

pierwiastek z D Arrow "|D" (średnica wewnętrzna młynka)...
n - liczba obrotów [obr/min]
Kod:

 n = 32 / D^0,5


A propos kul to trudno jest oszacowaci jaką powinny one wykonacpracę, bo upadają z róznych wysokości, ale ostateczny wniosek jesttaki:

d(k)max - maksymalna średnica kul w młynku.
D - średnica wew. bebna młynka

Kod:
d(k)max = D/24


Stosunek średnicy wew. bębna i jego długości wynosi :

Kod:
L : D = 1,6


Czyli Twój młynek powinien mieć średnicę bebna około 12-13 cm - nie za wiele Wink i 20cm dł. - puszka po hammericie Wink

...a kręcić powinien sie mniej wiecej 3 - 4 razy na minute, czyli jeden obrót młynka na 15s. Ale chodzi generalnie o to, że możesz zwiększać liczbe obrotów do tego momentu az usłyszysz, żę kuleopadająz najwyższej wysokości

ciężar kul oczywiście barny pod uwagę, w wyprowadzeniach po prostu " się zniwelował" Smile kulek powinno byc około 35% to na taką ilość surowca jaki podałeś.

_________________
GG 5678192
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP