Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szelka [Aerial Shell] str. 1-20
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2004 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiktors nie bulwersuj sie tak z powodu tego chloranu Laughing
Arrow po pierwsze nie jest 10x drozszy od KNO3 jak nie wierzysz sprawdz http://www.cennik-user.prv.pl/
Arrow po drugie-mysle ze gwiazdki to sprawa drugorzedna-najwazniejsze jest to czy ktos madrze gada czy nie (plus for u za robienie chloranu ale bez przesady z ta dorzyzna)
Arrow po trzecie naprawde nie piszemy tutaj po to zeby sie wyzywac wiec proponuje ograniczyc sie do uwag tylko na tematy pirotechniczne reszta na privie Wink

pozdro

P.S. sorki ze nie na temat szelek ale chcialem sprostowac

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2004 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie ja nie mam kasy i dlatego nie robie go samemu lecz kupuje.
Chloran dostaniesz za 18zł/1kg czy opłaca sie robic?.Hehehe Za produkcie chloranu dostałes niezle wiesz co nie osłabiaj mnie, to tak jak zrobic proch czarny z gotowego przpisu. Po drugie Michał znowu zaczyna sprzeczki Twisted Evil A gwiazdki to nie wiem za co dostałem, to tylko ten jeden wie Wink. A i ja nie umiem robic prochu czarnego, ciekawe jesli nie umiem to zobacz sobie moja szelke:
Oto pierwsza w mojm życiu szelka http://www.michal.evortal.pl/forum/pliki/faje/szelki/szelka.avi
W szelce był ładunek foto błyskowy a jak miotający proch czarny granulowany


Dodane przez Piroman2

Zmienione przez HF

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Pią Maj 07, 2004 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
wreszcie zrobilem swoja pierwsza w zyciu szelke i z tej okazji to nagralem Smile
nie jest to co prawda wymarzony efekt bo zbyt wysoko nie polecialo(jakies 8m), ale mi sie podoba Very Happy
szczegoly:
wyrzutnia - tekturowa rurka sr. 28mm wys. 280mm
ladunek miotajacy - zmielony Pcz. (5 lyzeczek od herbaty Very Happy )
szelka - tekturowa rurka sr. 26mm wys. 75mm, w srodku gwiazdki na KClO3 i C (1:1), i wypelnione FB (KMnO4 50%, Al 25%, Mg 25%) niestety gwiadek prawie nie widac bo zdominowal je ten FB, ale jak sie przypatrzec... Wink

a oto filmik:
http://www.yetihehe.com/piro/Szelkanr1.avi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pią Maj 07, 2004 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niom ładan tylko teraz musisz popracować nad wysokością. Very Happy
_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Pią Maj 07, 2004 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za male cisnienie w wyrzutni bylo, nastepnym razem musze bardziej uszczelnic Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Pią Maj 07, 2004 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow jezeli moge cos poradzic to po prostu zrob szelke o fi prawie rownej fi wewn. mozdzierza. musi sie przesuwac w lufie ale zadnego przeswitu nie moze byc pomiedzy szelka a scianka lufy-dzieki temu bez przybitki uzyskasz duze cisnienie dzialajace na szelke...to po pierwsze.
oczywiscie eliminuje to mozliwosc szelki typu odpal i wrzuc do mozdzierza.
Arrow po drugie dlugosc lufy jest tez wazna-jezeli masz bombe dopasowana jak wyzej to dluzsza lufa sprawi ze gorace gazy dluzej beda dzialaly z potezna sile na szelke-analogicznie jak w karabinie (dluzsza lufa-szybszy pocisk). np. mala wersja mozdzierzyka w moim wykonaniu ma fi wewn. 28 mm a dlugosc 40 cm Cool SNAJPER Twisted Evil
Arrow po trzecie dobry proch to podstawa-nie wiem jakiego uzywasz-ja miotam chloranowym i jest ok

Trzymaj sie powyrzszych rad a na pewno nie bedzie problemu z wysokoscia.

Raz sie walnalem o jedna warstwe papieru jak nawijalem korpus szelki i ledwo wepchnalem ja do mozdzierza, ale juz nie bylo odwrotu Wink pomyslalem ze ch*j z tym i tylko odpalic pozostaje bo inaczej nie wyjme badziewia Laughing odpalilem i....poleciala na jakies 40-50 metrow Shocked bylem w ciezkim szoku Exclamation rurka PCV wytrzymala Shocked Shocked Shocked nigdy wiecej nie udalo mi sie powtorzyc takiego wyczynu Embarassed

P.S. 1
i jeszcze jedno tylko powiem....
szelka to najbardziej zajebisty rodzaj fajerwerkow jaki mozna samemu sklecic
szelka rulez

P.S. 2
Trecker jak to byla twoja pierwsza szelka to gratuluje bo zanim mi sie udalo zrobic dobra szelke to chyba 15 najpierw zbadziewilem ale kazdy szczegolik sam dopracowalem i to jest to-teraz znam prawie wszystkie sekreciki ich konstrukcji zglebiam je dalej Very Happy TAK TRZYMAC Exclamation

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cystof



Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 40
Skąd: :dąkS

PostWysłany: Sob Maj 08, 2004 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem do miotania najlepsza jest mieszanka prochu i fotobłysku (chloran i al w stos.1:1) w stosunku 3:1 .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem ta byla moja pierwsza.
Szelka pasowala idealnie, to byla wina za krotkiej lufy.

Natomiast juz zrobilem kilka nastepnych szelek (nie wszystkie udane Wink ) opisze dwie z nich Smile

Wyrzutnia:
Rura PCV sr. wew. 45mm, grubosc scianki 2mm, wys. 700mm

Oto jej zdjecie:
http://www.yetihehe.com/piro/Szelka.jpg
Wyrzutnie przyozdobilem gustownym napisem Very Happy


Ladunek miotajacy w pierwszej szelce to proch czarny, natomiast w drugiej proch chloranowy (ok. 5-6 lyzeczek w kazdej Very Happy )

Szelki to zwykle FB w rurce od sraj tasmy z zatyczkami gipsowymi
wchodza na styk do wyrzutni Wink

A tutaj filmiki:

Pierwszy niestety niezbyt udany bo niezbyt rozgarniety kamerzysta w mojej osobie Very Happy zapomnial ustawic kamere na wybuch Crying or Very sad , ale za to widac jak w okolicy na chwile wstaje dzien Smile
P.S. Prosze nie zwracac uwagi na komentarze i uniesieniach kolegow nagranych na tasmie Very Happy

http://www.pirotechnika.one.pl/www2/Szelkanr3.avi
Szelka poleciala na jakies 15m (musicie mi wierzyc na slowo, bo niestety nie zdazylem jej zlapac Very Happy Crying or Very sad )

Drugi filmik zrobiony nastepnego dnia juz lepszy Smile
Szelka wreszcie wzbila sie na odpowiednia wysokosc bo jakies 25-30m

http://www.pirotechnika.one.pl/www2/Szelkanr2.avi

i to by bylo na tyle Smile
Pozdro dla wszystkich szelkomanow Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mały



Dołączył: 31 Sie 2002
Posty: 193
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj !
Rzeczywiście na poklatkowym oglądaniu ciekawy efekt -wszystko fajnie oswietlone jak od big lampy błyskowej.Mam pytanie czy fotobłysk był z pyłem magnezu ?

_________________
Mały
..."Jak mam czas to siedzę i myślę jak nie mam czasu to tylko siedzę"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Tyle ze nie z pylem a proszkiem magnezowym.
W pierwszej szelce bylo 50% KMnO4 25% Al 25% Mg, a w drugiej 75% KMnO4 i 25% Mg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro wychodza ci ladnie zwykle szelki to zacznij pracowac nad pieknym efektownym wybuchem-zrob gwiazdki tylko nie wrzucaj ich byle jak tylko uloz w szelce na obwodzie-sliczny efekt Cool ja niestety nie ma zdnego sprzetu cyfrowego wiec nie moge poki co nagrac, ale przyznam sie ze zaciesniam znajomosc z kumplem ktory moze mi pozyczy Twisted Evil to sie pochwale wtedy, a poki co, czekam na kolejne twoje filmiki-sa dobre Wink Cool

P.S.
SZELKA-i wszystko jasne Laughing

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe dzieki Smile Wink
gwiazdki chyba jeszcze dzisiaj zaczne robic. Very Happy
Ciekaw jestem jakie bys polecil...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trecker napisał:
hehe dzieki Smile Wink
gwiazdki chyba jeszcze dzisiaj zaczne robic. Very Happy
Ciekaw jestem jakie bys polecil...


no coz...kiedy zaczynalem sie interesowac gwiazdkami do szelek to szukalem w internecie-najlatwiejsze sa ze stronki http://www.geocities.com/amatorspiryt/ ale dobre sa tez z United Nuclears-tylko niektore odczynniki trudno dostac. gwiazdki ze strronki amatora i spiryta sa banalne w przyrzadzeniu i ladne Wink
osobiscie polecam do szelki rozmiarow rdzenia srajtasmowewgo ulozyc ladnie obwodowo gwiazdki ze stopsilka-zero problemow z odpalaniem i efekt piekny-nie spalaja sie tak szybko i banalne do zrobienia. w sumie na poczatek moglbys wlasnie stopsilkowe gwiazdki robic-sa jajprostrze i gotowe do uzycia juz po ok 3h Exclamation
powodzenia i jak juz mowilem czekam na efekty-chyba znalazlem bratnia dusze szelkomaniaka Twisted Evil Cool
P.S.1
Trecker z czego robisz opozniacz Question ja w zatyczce uzywam rurki z prochem a na to mocno ubijam gruba warstwe KNO3+cukier-zostaiwa fajna smuge jak leci.
P.S.2
Ja chce kamere Exclamation Exclamation Exclamation Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stronke znam Smile (ale przestala poki co dzialac Confused ) Robilem z niej gwiazdki jedne z magnezem drogie z weglem, ladnie wyszly, ale do szelki sie nie doczekaly bo za malo zrobilem Laughing

Dzisiaj rano przyszla do mnie nowa dostawa odczynnikow Wink , a w tym kilka ktore ladnie barwia plomien (CuCO3, SrNO3, BaCO3) z nimi tez poprobuje Smile

Wiem ze to glupie pytanie Embarassed , ale jakie to sa gwiazdki stopsilkowe?
Czy to poprostu zamiast lepiszcza w postaci dekstryny zostal uzyty zwykly silikon? Rolling Eyes

Jako opozniacza uzywam zwyklego lontu 2mm Visco (Od usera Very Happy ) ok. 2-3cm zalezy od mozdzieza Wink

P.S. Do szelkomaniaka jeszcze mi daleko, dopiero z tym zaczynam Smile , ale dzieki za komplement Laughing Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trecker napisał:

Wiem ze to glupie pytanie Embarassed , ale jakie to sa gwiazdki stopsilkowe?
Czy to poprostu zamiast lepiszcza w postaci dekstryny zostal uzyty zwykly silikon? Rolling Eyes

zobacz temat http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=3251&sid=ff0e0ce4f9f436032c6744886d5bccda opisalem tam sposob robienia stopiny na silikonie-zamiast sznureczka ze strzykawki uformuj kulki i to beda twoje gwiazdki Wink
Trecker napisał:
P.S. Do szelkomaniaka jeszcze mi daleko, dopiero z tym zaczynam Smile , ale dzieki za komplement Laughing Razz

no nie wiem...jak na kogos kto nigdy szelek nie robil to calkiem niezle ci idze Cool

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbujcie zrobić gwiazdki czerwone tak jak opisałem:
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=346&start=60

matoda prosta - a zaraz po zmieszaniu składników możecie sprawdzić efekt. Jak dacie za dużo kleju to spalanie z czerwonego przejdzie powoli w jasno żółty.

Pozdrawiam

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

powracam do was z szelkami Very Happy
tym razem zrobilem dwie i obie udane Wink

mozdzierz: ten co zwykle wiec pozwolicie ze omine ten punkt Wink
ladunek miotajacy: proch chloranowy - 5 lyzeczek Very Happy
szelka: i tu juz cos nowego Smile bo sie postaralem o gwiazdki jedne to: KCLO3 - 50% S - 25% i Mg 25% a drugie: KClO3 - 60% CuCO3 - 20% i S - 20% (zrobilem takie tez polaczone silikonem jak radzil Hellfire, ale zamiast na niebiesko palily sie na fioletowo, wiec sobie odpuscilem Razz Very Happy wykorzytam je kiedy indziej Wink ) ladunek rozrywajacy to standardowo FB.

Filmy:
http://www.yetihehe.com/piro/Szelkanr5.rar
http://www.yetihehe.com/piro/Szelkanr4.rar

Sorry ze spakowane i w tak niskiej jakosci, ale musialem sie zmiescic w 512kb Confused

i teraz pyanko... czy macie jakas rade zeby gwiazdkie polecialy rowniez w gore, a nie odrazu spadaly w dol? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trecker napisał:
......ale zamiast na niebiesko palily sie na fioletowo, wiec sobie odpuscilem Razz Very Happy wykorzytam je kiedy indziej Wink ) ladunek rozrywajacy to standardowo FB.:


Za "wyraźnie" fioletowe jest BONUS , dwie * więcej Wink . Zależy jeszcze jaka czystość barwy Question


Pozdr. A
Powrót do góry
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no czysty fiolet ze stopsilka to nie wychodzi drogi pirotechmanie, tylko widac fioletowy odcien...no potas jak potas-podczas rozkladu termicznego chloranu powstaje KCl i wlasnie stad pochodzi ten fioetowy odcien-co innego przez szkielko kobaltowe-wtedy to slicznie widac Wink
niebieski jak niebieski ale piekny fioletowy kolor zrobic to juz jest sztuka i dlatego rozumiem dlaczego czekaja takie bonusy na kogos kto zrobi fioletowe gwiazdki Very Happy
znowu sie rozpisalem...I'm sorry, taka gadula ze mnie....

P.S.
Trecker znowu cos milego dla oka Laughing szelka nr4 ma taki sylwestrowy klimat Wink podobalo mi sie "hooo jezu" tak subtelnie wyszeptane w tle-to ty Question Question Question Mr. Green

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trecker



Dołączył: 13 Mar 2004
Posty: 30

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fioletowy wyszedl mi taki:
http://www.yetihehe.com/piro/fioletowagwiazdka.avi
http://www.yetihehe.com/piro/fioletowagwiazdka1.avi
moze nie jest idealny, ale wkoncu fiolet to fiolet Wink
no i tez wina kamerki, a i tak musialem zmniejszyc rozdzielczosc bo sie nie miescilo w 512kb.... czy ktos ma moze jakis serwer do uzyczenia koledze? Very Happy

co do glosu na filmie, to owszem ja Very Happy uzylem stopsila na lont i dalem go za duzo no i sie baaaaardzo dlugo palilo, za dlugo. Po prostu sie troszke przestraszylem jak nagle po 30 sek. wystrzelilo Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 6 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP