Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Petarda "emeryt"
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Pi± Sty 30, 2004 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw jest mokry ale musisz wysuszyæ go potem Mr. Green
_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Andrew



Do³±czy³: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWys³any: Nie Lut 01, 2004 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja z kolega jakis miesiac temu odpalilem giga petarde miala 30cm dlugosci srednica wewnetrzna 9 cm scianki 10mm zatyczki ze srajtasmy zarobione wikolem i troche butaprenem w srodku okolo 100g mieszanki na bazie KClO3 i benzoesanu sodu. Pierdyklo solidnie Twisted Evil i zrobilo troche dziure w polu Laughing .

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
chicken2001



Do³±czy³: 10 Gru 2003
Posty: 67
Sk±d: Zabrze

PostWys³any: Nie Lut 01, 2004 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale marnotrawstwo!!! Te¿ odpa³a³em mieszanki z KClO3/KClO4 + benzoesan sodu i pierdyk³o zajebi¶cie (moc to mia³o fajn± bo wsadzone do kretowiska ³adny kraterek zrobi³o), ale cicho... Najlepiej KClO3 + C + S bo w sumie tanie.
_________________
Ka¿dego roku 10 razy wiêcej osób jest ofiar± spadaj±cych kokosów ni¿ ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amator napisa³:
Ja plastyku nigdy nie u¿ywam, po prostu siê bojê. Dobra tuba tekturowa daje naprawdê porz±dne efekty, bez ryzyka dostania od³amkiem. Odradzam tuby plastykowe.


A czy metalowy korpus by³by lepszy ?? Twisted Evil
Jak kto by chcia³ to polecam taki na 25 dkg p.c.
Vlad.
P.S. naprawdê trzeba wtedy szybko siê chowaæ Smile
Powrót do góry
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metalowe korpusy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 2:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jakie¶ pomys³y na samokaleczenie? Wink .
Ja petardy robie na KNO3+Mg wychodzi dobrze i tanio bo jedyny drogi sk³adnik to Mg. Korpusy tio u mnie rury tektórowe ze sklepuz tkaninami gr ok 3-4mm sr do 45mm. Zatyczki, zregó³y biore troche chusteczek i ubijam z wikolem lub szk³em wodnym s± co prawda grube aby by³y skuteczne (ok 4-5cm) ale ³atwe do zrobienia i miêkkie czsami robie tak¿e zatyczki z kleju do kafelek+ wszystko co mi wpadne pod rêke (wtedy znikaja z domu ksia¿kli telefoniczne Very Happy ). Lont wsadzam od boku przez dziurke lub gdy zatyczki s± na kleju do k. z opu¿niaczem wewnatrz zatyczki. Wal± nie¼le ale nie radzi³bym ich odpalac na podwórku do walenia podwórkowego najlepsze sa kubeczki po filmach fotograficznych wype³nione 1/2 lub 1/3 KNO3+Mg i oklejone ta¶ma i jak±¶ foli± gazetami na zmianetak aby powsta³a warstwa ok 1 cm z kazdej strony. Mieszanka KCLO3 + benzoesan daje g³osne petardy i to bardzo ³atwo nienale¿y jej ubijac bo wtedy bedzie tylko trzask (kilka mi przez to nie wysz³o Confused ) wybucha juz wsypana do rurki zatkanej z jednej strony a z drugie jekko zwê¿onej daj±c piekielny huk w terenie zabudowanym szyby sie trzêsa i alarmy w³±czaja (tak skonczy³ muj model samochodu z silnikiem rakietowym, odnalaz³em tylko kó³ka i podwozie zawiniête w rulonik do po³owy). Ogólnie najlepiej moim zdaniem, wypada KNO3+Mg nie trzeba sie martwiæ o samozap³on czy nadmierna czu³o¶c na uderzenie/tarcie spala sie wolniej od kmno4+al i daje s³abszy b³ysk ale i tak ciemna plama zas³ania widok pom odpaleniu petardy, co do kosztów to o nadmanganian trudno i brudzi a i tak trzeba u¿ywac z nim py³u al, chloran z py³ami al/mg tez nie jest zbyt tani i bezpieczny a w przypadku KNO3+Mg saletra jest taniutka jak barszcz a py³ mg jest wa takiej samej cenie jak opy³ Al czyli ok 50-60z³ za kg w detalu, Zn+S jest porostu niewypa³em daje ³adny b³ysk ale za wolno sie spala do petard a za szybko do rakiet (jak zrobi³em petarde to mia³em wulkan przez dziurke malutk± bo lont sie w niej ledwo mie¶ci³).
Powrót do góry
user



Do³±czy³: 26 Maj 2003
Posty: 22

PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 6:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Petardy na zn+s nie sa niewypalem duzy wplyw na szybkosc palenia ma rozdrobnienie siarki. Przykladowo na siarce granulowanej i zmielonej wlasnorecznie petarda nie wybucha ale juz na fabrycznie mielonej tak.Pudelko po filmie wypelnione w 3/4 zn+s i usczelnione gluegunem daje dosyc ladny huk aczkolwiek mniejszy niz w przypadku mieszanek na chloranach.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieli³em granulowan± wieæ penie dlatego nie wysz³o. ale i tak najbezpieczniejsza jest dla mnie KNO3+Mg.
Powrót do góry
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Wto Lut 24, 2004 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosta petardka ze sporym efekciorem:
Butelka po coli 0,5l sucha, wsypujesz ³y¿kê sto³ow± prochu i zakrêcasz, w korek dajesz lont i stawiasz korkiem do do³u... Po odpaleniu gazy prochowe resztê prochu rozpylaj± po butelce a ten detonuje w takim stanie z ogromn± szybko¶ci±!!! huk po prostu nieziemski! spróbujcie..
i nie pisaæ ¿e niehumanitarne bo cienki korpus prawie jak papier... a korek zawsze w dó³...

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Polak



Do³±czy³: 25 Sty 2004
Posty: 229

PostWys³any: Wto Lut 24, 2004 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie zaraz zostane mocno skrytykowany Sad , ale ja robie petardy z puszek po dezodorantach. ¯eby nie by³o nieporozumieñ: odpalam je tylko w miejscach odosobnonych i tak ¿eby mo¿na by³o siê zchowaæ!!! Puszka musi byæ koniecznie spawana(denko i ¶cianki nie mog± byæ zgrzewane b±dz lutowane- nie mo¿e byæ widoczny szew!!!), najlepiej aluminiowa. Na chama wyrywam zatyczkê z zaworkiem, ale tak ¿eby samej puszki nie uszkodziæ. Do ¶rodka sypie standardowy p-cz(mniêwiêcej 1/3 puszki), potem dosypuje trocin drewnianych(te¿ 1/3), a na koniec korek z srajta¶my i kleju do paneli pod³ogowych(lepszy ni¿ wikol bo daje tward± spoine!!!) Zostawiam nastêpnie na kilka dni w cieple. W denku wierce ma³y otworek taki akórat na lont zielony z ogni rzymskich. Ca³o¶æ kilka razy owijam szerok± ta¶m± klej±c± tak± do zaklejania kartonów. Poza zwiêkszeniem wytrzyma³o¶ci zmniejsza sie promieñ ra¿enia od³amków. Petarde stawia sie denkien do góry, bo z regó³y ono jako najciê¿sze mo¿e daleko polecieæ. Jak petarda jest dobrze zrobiona to wygar przewy¿sza wszystkie achtungi big jumbo itp

W wersji ekonomicznej i szybkiej do petardy sypa³em mieszanke cukier puder (40%) i saletra potasowa(60%). mieszanka zajmowa³a 1/3 objento¶ci. Potem sypa³em tam ostro piasek, a sam wylot zatyka³em upchan± srajta¶m±(nawet bez kleju). Jako ¿e mieszanka wolno sie pali mo¿e byæ ubita. Na koniec jeszcze sam± zaokr±glon± górê puszki sp³aszcza³em m³otkiem. Chuk wprawdzie du¿o s³abszy od p-cz ale porównywalny z conajmniej ¶redniej wielko¶ci petardami. Czas przygotowania: oko³o 5 minut, a przytym ¶mieszne koszta.

PS. Ostatnio wpad³a mi w ³apki(jeszcze je mam) 0,5kg puszka po camping-gazie. Jest spawana i ma kur**sko grube ¶cianki... Twisted Evil Ale to by chyba by³u ju¿ troche przegiêcie, a jakby co to odpala³ bym j± w jakim¶ g³êbokim rowie i to elektrycznie Wink

_________________
Drinken macht freie... Wink


Ostatnio zmieniony przez Polak dnia Sro Lut 25, 2004 8:32 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Wto Lut 24, 2004 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej dziure na lont wywierc przed sypaniem prochu Wink

taka mala rada Smile

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Polak



Do³±czy³: 25 Sty 2004
Posty: 229

PostWys³any: Wto Lut 24, 2004 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze jeden pomys³: Ostatniego sylwestra kupi³em petarde "Mega Jumbo" swojego czasu(jakie¶ 4-5 lat temu) by³y to strasznie mocne petardy Twisted Evil -nie tylko mog³o palce ile i ca³e ³apy pourywaæ- sam widzia³em w TV jak ch³opakowi po wybuchu r±czka sie koñczy³a na ³okciu(¿e o twarzy to ju¿ nie wspomne)!!! Evil or Very Mad Prawdopodobnie po zaostrzeniu przepisów zmniejszyli ³adunek i teraz efekt jest ju¿ owiele s³abszy Sad. Wiêc dlaczego jej nie przywróciæ, a nawet nie zwiêkszyæ pierwotnej mocy-taki tuning petardy? Ja tak oczywi¶cie zrobi³em Very Happy
Po otwarciu standardowo: w ca³kiem poka¿nych rozmiarów(zarówno wielko¶æ jak i grubo¶æ) tubie czubata ³y¿eczka do zupy p-cz + py³e AL. Przedewszystkim doda³em p-cz mojej produkcji tak ¿e ³adunek stanowi³ ok 50% objêto¶ci. Proch czarny da³em na górê(przy loncie) a orginaln± mieszaninê na dó³. Dosypa³en lu¿no trocin tak ¿eby sie nie pomiesza³o i zatka³em korkiem tyle ¿e na ¿ywice epoksydow±. Ca³o¶æ tyby owin±³em z 10 razy ta¶m± do pakowania. I jeszcze w drasce zrobi³em otworek i do³o¿y³em 10 cm lontu(przy du¿ych ³adunkach nigdy do drasek nie mia³em zaufania Wink )
W momencie odpalenia by³em od petardy jakie¶ 10m(chcia³em to poczuæ). Dupnê³o potwornie, ale nawet mi w uszach nie piszcza³o bo by³o to bum, a w³a¶ciwie t±pniêcie o bardzo niskiej czêstotliwo¶ci( a przypominam ¿e ludzkie ucho najbardziej wra¿liwe jest na czêstotliwo¶ci ¶rednie oko³o 1kHz). Stoj±c tam wyra¿nie poczu³em podmuch- gównie na w³osach i gardle. Na bank jestem pewien ¿e by³o s³ychaæ dobrze conajmniej z kilometra. Jako ¿e na ziemi le¿a³ ¶nieg doskonale by³o widaæ efekty: W promieniu 2,5 metra ¶niegó w ogóle nie by³o bo go wydmucha³o, a w ¶rodku powsta³ p³ytki lej(15 cm g³êboki i 50 cm szeroki).
Moja panna mówi³a potem ¿e takiego "uchachanego" to mnie jeszcze nigdy nie widzia³a i pewnie nie zobaczy. Ponoæ u¶miech jak banan przeszed³ mi dopiero po godzinie Very Happy

_________________
Drinken macht freie... Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
banan



Do³±czy³: 18 Maj 2003
Posty: 86
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie

W petardach typu "Jumbo" jest faktycznie bardzo ma³o mieszanki w stosunku do korpusu Crying or Very sad . Taka petarda mog³aby byæ conajmniej 5x mniejsza, tylko na pewno gorzej by siê sprzedawa³a.
Szczerze powiem ¿e raczej nie bawiê siê w korpusy papierowe i zatyczki, tylko u¿ywam pojemników po filmach (jak co¶ wiêkszego to po plussszu), du¿o warstw grubej, mocnej ta¶my pakunkowej i ca³a filozofia. Mo¿ecie siê ze mn± nie zgodziæ lecz uwa¿am ¿e taki sposób wykonywania petard jest wystarczaj±co bezpieczny (setki prób i nigdy nic nikogo nie trafi³o) czego nie moge powiedzieæ o kupnych, bo kiedy¶ kolega dosta³ zatyczk± w twarz.
Przy wybuchu takiej petardy (f-b na bazie KMnO4) gwaranujê ¿e efekt bêdzie podobny jak w petardzie co opisa³ Polak.

Co do wra¿liwo¶ci f-b KClO3/Al/S moze i jest ¶rednio czu³a na uderzenie, lecz na pewno super wra¿liwa na tarcie (kiedy¶ siê o tym przekona³em i ¶lady na rêce mam do tej pory)

Pozdrawiam. banan
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
chicken2001



Do³±czy³: 10 Gru 2003
Posty: 67
Sk±d: Zabrze

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wypróbowa³em co¶ takiego.
Nasypujê WIELK¡ kupê ¶niegu (taki sto¿ek o promieniu 3 metry i k±cie oko³o 45 stopni). wykopuje w nim ma³y otwór akurat na petardê. Wk³adam peterdê, zapalam, a wyj¶cie zatykam wielkim klockiem drewna.
Odg³osu wielkiego nie ma, ale zajebi¶cie ¶nieg rozsypuje. Jak siê nie zatkaklockiem to mo¿na kierowaæ d¼wiêkiem (przydaje siê jak ma siê upierdliwych s±siadów. Mo¿na te¿ zasypaæ wyj¶cie drobniutkim puszkiem albo py³em wêglowym to mo¿na poog³±daæ jak siê gazy rozchodzi³y.

_________________
Ka¿dego roku 10 razy wiêcej osób jest ofiar± spadaj±cych kokosów ni¿ ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Gatar



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2003
Posty: 9
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatniego sylwestra wraz z kumplem zrobi³em petarde o wymiarach 35cm wys. i 5cm szer. Grubo¶æ ¶cianki to by³o 0.8cm Z ka¿dej strony by³o po oko³o 13cm zatyczki (srajta¶ma na wikolu). Nape³ni³em toto mieszanin± benzoesanu sodu z KClO3 (1:1 objêto¶ciowo), bo nie mia³em wiêcej ni¿ 2g py³u Al. Niemal sra³em w gacie jak to nis³em (troche za du¿o sie naczyta³êm o niebezpieczeno¶ci tej mieszaniny), a lont mia³ chyba ze 60cm. Wybuch³o solidnie, ¶niego zmiot³o w promieniu 2m i troche ziemie "uszkodzi³o" Very Happy . Lepszej petardy nie widzia³em, taki by³ piêkny huk. Jednak na mieszaninach z py³em Al lepiej wychodz± petardy (solidniejszy huk).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja wiem czy solidniejszy huk Question Moze troszke, ale py³ Al przeciez podosi temp. spalania a co za tym idzie podosi tez temp. wybuchu.
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malutki nie tyle co solidniejszy a bardziej basowy, pyly metali(glownie Al) dopalaja sie w powietrzu przedluzajac huk...w skrocie chyba chodzi o to
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Gatar



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2003
Posty: 9
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok³adnie Szajba, w³a¶nie o to mi chodzi³o! Fajny jest efekt jak sie rakiete za ³adunkiem opó¿niaj±cym nape³ni mieszak± KMnO4 + Al. Wybuch lepiej sie niesie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Pi± Lut 27, 2004 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Tob± Szajba, ale temp. te¿ znacznie podwy¿sze, przeciez po to sie tez daje pylki metali do fugasów.
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Andrew



Do³±czy³: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

tak gatar ta petarda byla suuuper a ja juz mam pomysla na kolejna ale narazie nic nie zdradze powiem tylko tyle ze jesli dodamy pyl Al to dostaniemy wiekszy temp co podniesie nam jeszcze bardziej cisnienie gazow a to nam da wieksza predkosc co sie rowna potezniejszemu hukowi Smile


Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastêpny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP