Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
klim



Do³±czy³: 12 Mar 2006
Posty: 34
Sk±d: Rybnik

PostWys³any: Nie Kwi 01, 2007 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju¿ poprawi³em Embarassed chodzi³o mi w³a¶nie o lift. Jak tylko to odpale to postaram siê to sfilmowaæ i daæ filmik.

A wiêc dzisiaj wystrzeli³em moj± pierwsz± szelkê. By³a to szelka kulista 4".]
Jako lifta u¿y³em 30g FB KCLO3/Al 70/30, opu¼niacz to 2x wisco 3.5cm w papierowej rurce. Gwiazdki zrobi³em z tego co mia³em wiêc 70% to gwiazdki z czarnego prochu i jakie¶ 30% gwiazdki takie jak prochowe tylko zamiast wêgla benzoesan, wszystko bindowane lakierem kapon. Jako bursta uzy³em H3 w woreczku od cherbaty + tytoñ nas±czony H3 dla wype³nienia ¶rodka. Mo¼dzierz 450mm.
Tutaj pare fotek z przygotowania, wszystko nie³adne i usyfione ale grunt ¿e zadzia³a³o, zrozumcie to moja pierwsza szelka.




i FILMIK
http://video.google.pl/videoplay?docid=-2864745762425724554
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
NBT



Do³±czy³: 16 Lut 2006
Posty: 106
Sk±d: Po³udnie Polski , Exeter

PostWys³any: Pon Kwi 02, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30 g FB na tak± szelkê to sporo- wa¿y³e¶ j±?

Popracuj nad gwiazdkami no i rozrzut... generalnie dla mnie przesada 4" szelki na pierwszy raz, ale jest potencja³. Diabe³ tkwi w szczegó³ach, wiêc postaraj siê nie robiæ niczego na odwal siê (a na fotach tak to nieco wygl±da Wink )

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2007 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten weekend znalazlem chwilke czasu na to zeby wyprobowac kuliste korpusy o rozmiarze 6".
Opozniacz to lont zolty 6mm z obu stron primowany na mokro papka PCz/lakier NC.
Gwiazdki to standartowo chryzantema o srednicy ok 1,6 - 1,8mm.
Burst: herbatka H3 + herbatka BNa + FB (z dod. PAMu).
Lift: H3 + BNa + FB fazem okolo 85g
Calkowita waga szelki: 885g Cool

Fotki (niestety robione komorka...Embarassed ):





FILM

Zapalnosc ~100%. Potezna eksplozja - odpal odbywal sie na polach a mimo to dzwiek przypominal uderzenie pioruna Smile - powaznie posluchajcie.
Szacowana srednica rozrzutu 80-100m.
Szkoda ze nie zrobilem tej proby z innym efektem np. willow czy falls bo wtedy kula byla by znacznie wieksza - chryzantema pali sie dosc szybko ...
Wrazenia z osobistego odpalu niecodzienne - skale czuje sie bedac na miejscu - film (szczegolnie w tak kiepskiej jakosci) niestety niszczy caly efekt - prawdziwe wrazenia pozostaja tylko w pamieci....
Podobne proby polecam wylacznie doswiadczonym szelkomaniakom Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
klim



Do³±czy³: 12 Mar 2006
Posty: 34
Sk±d: Rybnik

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2007 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ³adna szelka i widaæ ¿e korpusy musz± mieæ ³adn± fragmentacjê. A jak by³o z wysoko¶ci± bo dosyæ d³ugo lecia³a? By³o to opadanie czy jeszcze wznoszenie? Ogó³em tylko pogratulowaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Pon Kwi 30, 2007 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelka odpalila szacunkowo na wysokosci 200-250m. Zwloka tak jak sie domyslalem byla za dluga bo zaplon nastapil dopiero w poczatkowym locie opadajacym. Wynikalo to z faktu ze chcialem zeby szelka byla odpalona centralnie - nie wiem dokladnie jak zachowala by sie gdyby punkt zaplonu byl poza srodkiem kuli - zapewne 1cm nie zrobilby wielkiej roznicy nie wiem juz jak z wiekszymi odstepstwami. Ta kwestia wymaga jeszcze doswiadczen.
Na szczescie sila wybuchu byla na tyle duza i predkosc spadania jeszcze na tyle niewielka ze nie wystapil "efekt wiednacej chryzantemy" Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bodek



Do³±czy³: 19 Sty 2005
Posty: 11

PostWys³any: Wto Maj 01, 2007 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Pierwsza szelka powy¿ej 4" na forum Razz . Napewno uczucie podczas odpalania niesamowite , w koñcu ¿aden film tego nie odda.
Co do samej szelki to tak jak pisa³e¶ opó¼niacz za d³ugi 9 sekund to troche za du¿o my¶le ¿e 6 sekund by³o by odpowiednie . Zapalno¶æ gwiazdek niez³a ale 100 % to nie jest Wink . I jeszcze jedna chyba najistoniejsza sprawa a mianowicie burst (mieszanka dla samobójcy) jak by taka szelka spad³a ze sto³u du¿e prawdopieñstwo zap³onu a przy takim kalibrze to nie s± ¿arty Confused. Przy takich rozmiarach szelki mo¿na ju¿ spokojnie uzywaæ prochu czrnego Wink

P.S.
Mam nadzieje ¿e bêd± nastêpne próby ,ale ju¿ bezpieczniejsze Razz

_________________
"Wiêcej ruchów a mniej pierdo..enia"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Maj 01, 2007 2:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szeleczka cacy. Widzia³em o wiele gorsze komercyjne.
A jak jeste¶my przy szelkach komercyjnych, to opó¼nienie w przybli¿eniu równa siê kalibrowi w calach, czyli tak jak pisze Bodek ok. 6 sek.
Wszystkiemu pewnie winien lont w opó¼niaczu Laughing .
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Wto Maj 01, 2007 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro, mówisz ¿e da³e¶ d³ugi lont ci¶nieniowy bo chcia³e¶ uzyskaæ zap³on w centralnej czê¶ci, a dlaczego nie da³e¶ 6cm ci¶nieniówki z naklejon± 3cm papierow± rurk± wype³nion± granulowanym pcz?
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Wto Maj 01, 2007 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodek, zgadza sie przy takim kalibrze mozna w zasadzie stosowac "herbatke" z PCz jednak powod zastosowania H3 jest prozaiczny: tejze mialem cala puszke w odroznieniu do wersji z PCz ktorej nie mialem nawet grama...Dodalem tez odrobine herbatki BNa ktorej mialem resztke z poprzednich odpalow.
Istnieje tez inny powod, w zasadzie pewnien klopot z PCz. Mianowicie jesli stosujemy herbatke na PCz i dodajac do niej FB czy swiszczaly wowczas robimy mieszanke dla samobojcy. Wbrew pozorom mieszanka H3 jest stosunkowo bezpieczna, jesli nie ma kontaktu z siarka (gwiazdki sa oddzielone przez warstwe husteczki) a FB ani swiszczala nie zawiera siarki...
Jesli chodzi o spadanie ze stolu to powiem krotko - nie jest to zabawa dla poczatkujacych, wymaga spokoju i rozwagi. Watpie jednak bardzo zeby nastapil wybuch, poniewaz przeciazenia na jakie wystawiona jest szelka podczas wystrzalu sa porownywalne do tego przy upadku ze stolu a jednak nie zdazylo mi sie zeby szelka eksplodowala od przyspieszenia. Nie zmienia to faktu ze wyjatkowo ostroznie obchodzilem sie z tym "jajkiem".
Co do zapalnosci bede sie upieral ze byla bliska 100% - w szeli bylo okolo 180 gwiazdek z tego na zamieszczonym filmie widac okolo 115 a wiadomo ze czesc z "tylnej" polowy jest maskowana, czesc sie naklada (z reguly objawia sie to jasniejsza lub grubsza smuga). Lepiej to widac na filmie ktory byl krecony normalna kamera, nie zamiescilem go jednak bo niestety automatyczna regulacja ostrosci po raz kolejny zawiodla i zlapala ostrosc dopiero w momencie gdy cala kula jest juz w pelni i zaczyna przygasac... Crying or Very sad Z reszta nie widze powodu dla ktorego czesc kulek miala by nie odpalac.

@Achtung, tez na to wpadlem (chcialem zastosowac kawalek slomki do napojow i nalozyc na na lont i wsypac granulatu H3) ale z powodu ze zastosowalem po raz pierwszy lont cisnieniowy nie mialem do niego zaufania i postanowilem zrobic solidne primowanie po obu stronach. Jakos mialem wrazenie ze moze nie odpalic (brak otwartego ognia jak w visco ktory zawsze wysuwalem poza otuline), mimo ze scielem go "na kielbaske". Nastepnym razem chyba zrobie juz ze slomka.

Jedna rzecz to ksztalt kuli, ktory nie jest idealny - niestety, szczegolnie przy silnej eksplozji (jest to warunek do uzyskania duzej srednicy rozrzutu - o to mi chodzilo) uwidaczniaja sie roznice w srednicy (wadze) poszczegolnych kulek a co za tym idzie rozni sie ich czas palenia jak i szybkosc wyhamowania - stad kula nieco poszarpana.
Jest na to sposob - slabszy burst ale wolniej palacy sie efekt (np willow albo jesczez cos innego) lub sortowanie kulek co jednak jest klopotliwe w warunkach amatorskich.
Nastepnym krokiem jaki chce zrobic to opanowanie efektu Falls (biale warkocze) z ktorym juz sie borykalem. Problem to bardzo klopotliwe odpalanie - wymaga bardzo goracego a jednoczesnie latwo zapalnego primera.Mieszanke Falls robie na Al atomizowanym 63um (a nie platkowym jak w przepisie) bo tylko takie jest niestearynowane (da sie rolowac w bebnie) i cena jest do zniesienia (minimalna ilosc mieszanki jaka trzeba robic zeby kulki ladnie sie kulaly to 1kg)

A tak przy okazji rolowania pochwale sie moja nowa "betoniarka" Wink (w razie potrzeby prosze to usunac z tego watku, thx)

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Maj 01, 2007 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
....A tak przy okazji rolowania pochwale sie moja nowa "betoniarka" Wink



Super, od czego silnik z przek³adni± i czy bêben sam robi³e¶ Question Polecam innym do testów co¶ takiego jak na zdjêciu oczywi¶cie bez felgi i z prowadzeniem na ma³ych kó³kach.



Mo¿na zrobiæ za grosze Wink
Powrót do góry
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Wto Maj 01, 2007 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik to jakis stary, mial wczesniej kilka innych zastosowan, zaden specjalny. Niestety synchroniczny i nie da sie regulowac obrotow... Przekladnia slimakowa wykonana prywatnie (silnik i przekladnia pozostala ta sama, zmienia sie tylko beben w razie potrzeb - ten srebrny sluzy wylacznie do rolowania gwiazdek).
Beben wykonany z 2 zlutowanych polmiskow stalowych z IKEI Smile polmiski te wykonane sa z bardzo sprezystej blachy nierdzewnej - wykonanie otworu w jednej z nich to nie lada wyzwanie - blacha niewiarygodnie zahartowana. Cudu tego dokonal czlowiek z naszego teamu - fach w reku Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Sob Maj 12, 2007 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia³bym przedstawiæ moj± szelkê 3", której celem by³o m.in: sprawdzenie osi±gów wiêkszych ilo¶ci mojego pcz oraz wypróbowanie mojego sposobu na symetryczny rozrzut w szelkach cylindrycznych (¿adne kombinacje z wi±zaniami czy jakim¶ ciastkowaniem Very Happy ). Jednak na razie muszê jeszcze siê upewniæ wiêc nic nie bêdê w tej sprawie podawa³ Wink

No ale oto moja szelka:

¶rednica - 3"
rodzaj - cylindryczna
waga - 202,6g
opó¼niacz - primerowany visco w papierowej rurce
burst - h3+niewielki FBag
lift - 25g pcz (my¶lê ¿e zejdê do 10g/100g)
gwiazdy - Red TT, Green TT, Royal Strobe, Dark Blue (niepotrzebie tyle kolorów - wszystko siê ze sob± zla³o) ogólnie oko³o 70 gwiazd
mo¼dzierz - 60cm wysoko¶ci, 1cm ¶cianki, wkopany na 30cm w ziemiê

Zdjêcie szelki z niezaprimerowanym opó¼niaczem:



Oczywi¶cie FILM Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
npiro



Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWys³any: Sob Maj 12, 2007 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyczka napisa³:

No ale oto moja szelka:
FILM Smile


Jak dla mnie cacy. Szkoda tylko ¿e nie poczeka³e¶ jeszcze pó³ godzinki na ciemniejsz± ciemno¶æ Smile
Czekam na wiêcej.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Maj 12, 2007 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Trzeba przyznaæ, ¿e co do mieszania tych gwiazd to mia³e¶ racjê zla³y siê, na pocz±tkowe testy proponuje gwiazdy tego samego rodzaju, warto do tego stosowaæ gwiazdy z warkoczem. Takie dobrze "zaznaczaj±" trajektorie lotu, na filmie mo¿na lepiej sie przyjrzeæ.

Ale do rzeczy, na temat,
rozprysk jak zapewne sam zauwa¿y³e¶ - przede wszystkim za s³aby, zdecydowanie za s³aby jak na tak± szelkê. Choæ przyznam, ¿e w 3" cylindrach nie mam prawie ¿adnego do¶wiadczenia, to sam efekt zlania gwiazdek, o którym Ty pierwsze wspomnia³e¶ odrazu podpowiada nam - "za s³aby rozrzut gwiazd".
Bo gwiazdy powinny rozchodziæ siê daleko, oddalaæ siê od siebie, aby nawet mieszane kolory da³o siê doskonale zobaczyæ. U Ciebie jeszcze widoczne, ¿e po rozprysku schodz± jeszcze przez chwilkê na dó³, te¿ nie powinno byæ na to miejsca Cool (a gwiazdy z pewno¶ci± nie za du¿e, nie pali³y siê a¿ tak d³ugo).
Co do symetryczno¶ci, zawsze trzeba pamiêtaæ ¿e to cylinder, ale aby i symetryczno¶c mia³a znaczenie to si³a rozrywu musi byæ ok, a jak jest si³a to i mo¿e wyj¶æ nawet eliptyczny rozprysk i te¿ bêdzie to ³adniej wygl±da³o ni¿ obecnie.
Zapalno¶æ gwiazdek, wd moich ciê¿kich oglêdzin, na filmie - szkoda ¿e kamerzysta ruszy³ w pewnym miejscu - nie zbyt najlepsza, 50 - 60% chyba maks... choæ ciê¿ko z tej jako¶ci filmu to mi odczytaæ. Tez to warto poprawiæ Wink
Wiem, wiem to tylko testy:) ja za¶ wyrazi³em tylko swoj± skromn± opinie, któr± mo¿esz ca³kowicie omin±c, je¶³i za¶ tutaj dobrn±³e¶ to te¿ dobrze.
pozdrawiam
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Nie Maj 13, 2007 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wezmê to wszystko pod uwagê nastêpnym razem, dziêkujê za rzeczow± odpowied¼ Wink ale do rzeczy. jak mówi³em gwiazd by³o 70. w czasie obróbki filmiku, na stop klatce doliczy³em siê 58 gwiazdek, czyli zapalno¶æ wynios³a oko³o 83% - wszystkie gwiazdy pumped ze strzykawki 5ml. co do rozrzutu, rzeczywi¶cie trzeba go jeszcze poprawiæ ,ale narazie potestuje cylindry 2" - tylko muszê znale¼æ nowy mo¼dzierz a z tym trudzê siê ju¿ miesi±c, gdy¿ mam nietypowy wymiar oko³o 53mm ¶rednicy. hmmm.. jako¶æ filmu.. Smile by³ to aparat cyfrowy mojego kolegi wiêc widaæ jakie efekty. mam jeszcze mo¿liwo¶æ po¿yczenia kamerki cyfrowej, ale jest ona wadliwa (nie zawsze dzia³a) i jako¶æ podczas krêcenia w nocy jest mizerna Wink

no wiêc, gdy tylko znajdê nowy mo¼dzierz do szelek 2", mo¿e co¶ znowu przetestujê Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
npiro



Do³±czy³: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWys³any: Nie Maj 13, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:

Wiem, wiem to tylko testy:) ja za¶ wyrazi³em tylko swoj± skromn± opinie,
Piroman2


Je¶li mogê wyraziæ swoje zdanie to trochê marudzisz. Gdyby przej¿eæ forum to niewiele jest tutaj filmów w których efekt by³by lepszy. Mo¿na policzyæ na palcach jednej rêki. Zobacz ¿e film by³ robiony wieczorem a nie w nocy przez co efekt straci³ na "mocy". Widzia³em ju¿ zachwyty nad gorszymi pracami.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Maj 13, 2007 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie równie dobrze mogê tez nic nie napisaæ.. Rolling Eyes Ale chyba to nie bêdzie dobrze dzia³aæ gdy post pod postem to bêdzie kolejny film.
Zachwyt nad gorszymi pracami.. to zale¿y, jedni siê zachwycaj± bo lepszego efektu nie widzieli i zrobiæ nie potrafi±, a inni pochwal± i dodadz± co¶ od siebie. Ka¿dy ma swój gust i wymagania oraz wizjê idealnej szelki.
Nastêpnie je¶li mamy patrzeæ na te ca³e forum to masz racje, nie ma za wiele do wyboru, dlatego ja patrze troszkê dalej ni¿ zakres tej komnaty.. Proponuje obejrzeæ parê szelek z forum APC...
Mo¿e poproszê pana Bodka o wyra¿anie opini i dam mu pod nickiem, podpis Krytyk forum...

ps ten temat i tak od ostatniego czasu przymar³ i nie reprezentuje za wiele jak kiedy¶... gdzie testy Wiktorsa czy HF.. Rolling Eyes

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Nie Maj 13, 2007 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
W ten weekend znalazlem chwilke czasu na to zeby wyprobowac kuliste korpusy o rozmiarze 6".
Opozniacz to lont zolty 6mm z obu stron primowany na mokro papka PCz/lakier NC.
Gwiazdki to standartowo chryzantema o srednicy ok 1,6 - 1,8mm.
Burst: herbatka H3 + herbatka BNa + FB (z dod. PAMu).
Lift: H3 + BNa + FB fazem okolo 85g
Calkowita waga szelki: 885g Cool

Zapalnosc ~100%. Potezna eksplozja - odpal odbywal sie na polach a mimo to dzwiek przypominal uderzenie pioruna Smile - powaznie posluchajcie.
Szelka odpalila szacunkowo na wysokosci 200-250m.
Szacowana srednica rozrzutu 80-100m.
Szkoda ze nie zrobilem tej proby z innym efektem np. willow czy falls bo wtedy kula byla by znacznie wieksza - chryzantema pali sie dosc szybko ...
Wrazenia z osobistego odpalu niecodzienne - skale czuje sie bedac na miejscu - film (szczegolnie w tak kiepskiej jakosci) niestety niszczy caly efekt - prawdziwe wrazenia pozostaja tylko w pamieci....
Very Happy


Pikny efekt, a nawet bardzo Very Happy
Z d³. lontu pó³ biedy Wink
Pierwsze uderzenie d¼wiêku musia³o nie¼le wstrz±sn±æ okolic±, skoro wysz³o poza skalê rejestracyjn± kamery Shocked Twisted Evil
(odl. od kamery prawie dok³adnie równa 200m, z tego wysoko¶æ, na której szelka siê odpali³a musi byæ mniejsza od 200m Rolling Eyes )

¯yczê kolegom owocnych prac Wink

Pozdr Wink
Powrót do góry
Bodek



Do³±czy³: 19 Sty 2005
Posty: 11

PostWys³any: Pon Maj 14, 2007 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Cytat:
Istnieje tez inny powod, w zasadzie pewnien klopot z PCz. Mianowicie jesli stosujemy herbatke na PCz i dodajac do niej FB czy swiszczaly wowczas robimy mieszanke dla samobojcy.

Musze przyznaæ ¿e jest to do¶æ zaskakuj±ce stwierdzenie, jak kto¶ stosuje tylko FB na KClO3 to sie moge z tym po cze¶ci zgodziæ, Ja w swoich szelkach staram sie prawie ca³kowicie wyeliminowaæ chloran V (no moze czasami gwiazdki zawieraj± pare % Smile )

Co do star rollera to prezentuje sie naprawde imponuj±co Very Happy .

Tyczka . Szelka na moje oko Wink nawt ³adna ale wydaje mi sie ¿e wybuch³a miej wiêcej nad kamerzyst±, a to nie jest najlepiej.
Co do gwiazdek nie bede sie upiera³ jaka by³a zapalno¶c, bo jako¶æ filmu jest kiepska (zdaje sobie sprawe ze zobycie kamery moze przysporzyæ problem ). A co do reszty, to zgadzam sie z moim przedmówc± P2.

nPiro
Cytat:
Je¶li mogê wyraziæ swoje zdanie to trochê marudzisz. Gdyby przej¿eæ forum to niewiele jest tutaj filmów w których efekt by³by lepszy.
I kto tu marudzi jego post wnios³ wiêcej ni¿ twoja uwaga ,która nie wiadomo czemu ma s³uzyæ ?
_________________
"Wiêcej ruchów a mniej pierdo..enia"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Pon Maj 14, 2007 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodek, pomysl z wyeliminowaniem chloranu V z szelek jest bardzo dobrym pomyslem i ma naprawde duzo zalet (poza oczywiscie najwazniejsza - bezpieczenstwo). Ma natomiast jedna oczywista wade cene - domyslam sie ze stosujesz nadchlorany do FB. Jesli sie nie strzela duzo to koszty sa jeszcze do zniesienia ale przy wiekszych ilosciach zaczyna sie robic nieciekawie - niestety nadchlorany sa drogie i beda zawsze duzo drozsze niz chlorany bo kosztowny jest proces produkcji...
Sam zastanawiam sie nad przejsciem na nadchlorany w duzych szelkach - gdzie mozna zastosowac "herbatke" na PCz a KClO4 wylacznie w FB...

Mam tylko nadzieje ze nie przyszlo nikomu robic FB na KMnO4... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 16 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP