Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dysza [Tu pisać o dyszach i zadawać pytania]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IrkaceK



Dołączył: 23 Lip 2002
Posty: 214
Skąd: te piękne kolory ?

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Bardzo ciekawy test silniczkow na PCz z dodatkiem roznych metali:
http://www.apcforum.net/forums/index.php?showtopic=859


Pozdrawiam

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
misiek1410



Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam małe pytanie dotyczące tej glinki bentonitowej. Być może uznacie mnie za idiotę zadając takie pytania, ale chciałbym się dowiedzieć jak można ubić w rurce najpierw zatyczkę, potem włożyć paliwo i następnie bez uszkodzenia ziarna paliwa (konkretnie karmelki) ubić dyszę? Czy może trzeba w oddzielnej rurce ubić dyszę, wyciągnąć ją i następnie wkleić? Naprawdę wybaczcie ale nie doszedłem jeszcze do tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie...
Kiedy mamy do czynienia z PC to nawet dobrze że się ubija zatyczkę w "zatankowanym" silniku bo jednocześnie zwiększa się gęstość prochu. A jeśli chodzi o karmelka to proponuję nie robić kanału przez całą długość i wtedy dobry karmelek powinien wytrzymać uderzenia młotka, no albo zrobić zatyczkę z czegoś innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiek1410



Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że bez kanału osiągnę za mały ciąg. Tak generalnie myślałem, żeby na ziarno paliwa podłożyć jakiś tekturowy krążek albo coś podobnego, aby mniej więcej zrównoważyć nacisk i żeby owy bentonit nie wsypywał się do środka, a wywiercenie dziurki w tekturze nie stworzy problemu. Co sądzicie o tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiercenie dziurki? Po co chcesz wiercić dziurkę w zatyczce? Nie mówiłem żeby nie robić kanału tylko żeby zrobić gdzieś tak przez 3/4 długości paliwa (część bez kanału od strony zatyczki). Ciąg maksymalny będzie podobny w porównaniu z takim silniczkiem tylko że z kanałem przez całego karmelka (to jeszcze zależy jaki kształt będzie miało paliwo) tylko że rakieta będzie wolniej startować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiek1410



Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mnie trochę nie zrozumiałeś, wziąłem pod uwagę przykład gdy zatyczkę mamy już zrobioną, a chcemy ubić dyszę. Wink Ale generalnie różnicy nie ma. A poza tym na pewno sprawdzę ten sposób i podam rezultaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, to ja się pomyliłem. Tobie chodziło o dysze a ja o zatyczce pisałem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiek1410



Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mówiłem wcześniej, miałem napisać co i jak, a więc piszę. W rurce PCV (1 i 1/2") ubiłem bentonit na kamień (głębokość jakieś 1,5cm) i wywierciłem dyszę (6mm). Usmażyłem trochę karmelki, a następnie po zabezpieczeniu dyszy kartonikiem, żeby się karmelka nie wylewała nalałem solidną porcję. poczekałem aż wystygnie i przeszedłem do ubijania zatyczki. Wszystko pięknie ubiłem, ale po odwróceniu silnika byłem lekko zirytowany tym, że dysza wykruszyła się i niewiele z niej zostało. Osobiście twierdzę, że źle zrobiłem robiąc najpierw dyszę, a następnie zatyczkę, ale mogę się mylić. A może wina leży po stronie karmelka, który nie zmieniał swojej objętości, i przekazywał część energii do dyszy? Miał ktoś podobne przykre doświadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
QbaS



Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 97
Skąd: Z Internetu

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiek1410 napisał:
Jak mówiłem wcześniej, miałem napisać co i jak, a więc piszę. W rurce PCV (1 i 1/2") ubiłem bentonit na kamień (głębokość jakieś 1,5cm) i wywierciłem dyszę (6mm). Usmażyłem trochę karmelki, a następnie po zabezpieczeniu dyszy kartonikiem, żeby się karmelka nie wylewała nalałem solidną porcję. poczekałem aż wystygnie i przeszedłem do ubijania zatyczki. Wszystko pięknie ubiłem, ale po odwróceniu silnika byłem lekko zirytowany tym, że dysza wykruszyła się i niewiele z niej zostało. Osobiście twierdzę, że źle zrobiłem robiąc najpierw dyszę, a następnie zatyczkę, ale mogę się mylić. A może wina leży po stronie karmelka, który nie zmieniał swojej objętości, i przekazywał część energii do dyszy? Miał ktoś podobne przykre doświadczenia?


Witam.
Bentonitem sie jeszcze nie bawiłem.
Nie mniej jednak proponuję Ci taką kolejność:
- zrób zatyczkę z bentonitu.
- zalej karmelkę (ubij jak potrzeba) - !!! bez kanału !!!
- zrób drugą zatyczkę
- przez drugą zatyczkę przewierć kanał w karmelce.
- powstały otwór w zatyczce będzie twoją dyszą (odrobinę trzeba go obrobić by nadać jej doskonalszy kształt)

Pozdrawiam,
QbaS.

ps. poczytaj więcej na ten temat na forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polu



Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 19

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaS a wierciles kiedys karmelke ? Bo wg. mnie to wcale nie jest proste.... chyba ze znasz jakis ciekawy sposob to podaj Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
QbaS



Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 97
Skąd: Z Internetu

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polu napisał:
QbaS a wierciles kiedys karmelke ? Bo wg. mnie to wcale nie jest proste.... chyba ze znasz jakis ciekawy sposob to podaj Rolling Eyes

Witam.
Nie wierciłem.
Słyszałem, że można ją zmrozić i jest łatwiej.
Zawsze po zalaniu karmelki z kanałem można pozostawić narzędzie którym robiło się kanał i bentonit ubić od razu z otworem.
Następnie wiertłem na miękko wyprofilować otwór dyszy.

Pozdrawiam,
QbaS.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ii nieraz karmel sie wiercilo... nie jest lajtowo przykleja sie do wiertła i ogolnie bez stołowje to ciezko, acz do zrobienia

ps nie macie moze jakiegos prostego programu do schematów 2d?? tylko nie cad ale nie paint np do przekroju silnika ?


edit: co do tego wiercenia w karmelu, ku.... cze dzis musialem dwa ziarna mlotkiem potrakowac zeby wyciagnac wierto Mad


Ostatnio zmieniony przez beaker dnia Pią Sty 19, 2007 9:47 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
necro



Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beaker92 napisał:
ii nieraz karmel sie wiercilo... nie jest lajtowo przykleja sie do wiertła i ogolnie bez stołowje to ciezko, acz do zrobienia

ps nie macie moze jakiegos prostego programu do schematów 2d?? tylko nie cad ale nie paint np do przekroju silnika ?


sciagnij pakiet open office http://pl.openoffice.org/, tam jest program o nazwie 'OO Draw'. To jest taki rogram do rysunkow technicznych, imo ciekawy jesli o to ci chodzi =]

od razu masz wymiatowanie, export do pdfa, a zeby zrobic png/jpg to chyba najprostszy sposob do zrobic screen shota i obrobic w innym graficznym programie Wink

tutaj masz przykladowa dysze, szary kolor i zapis na PNG zrobilem w GIMPie:

OBRAZ PRZYKLADOWY - NIE WZOROWAC SIE


Ostatnio zmieniony przez necro dnia Nie Sty 14, 2007 11:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam DeltaCad. Najprostszy możliwy w obsłudze cad 2d. Prostszego nie znajdziesz. Odpowiednik painta wśród cadów.
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Necro, złe katy ma ta dysza :/
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
necro



Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, nie znam sie na dyszach, pisalem ze to przykladowe =] nie nalezy sie wzorowac oczywiscie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gueer



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 11
Skąd: Jasło

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 9:07 pm    Temat postu: Help Odpowiedz z cytatem

Witam
"rakietnictwem" zaczołem sie bawić od niedawna.
robie rakietki z korpusu od kasy fizkalnej... i dysze robie zaginając konieć i zaciskając ją sznurkiem lnianym... mniej więcej dysze są proste.. ale i tak rakietki latają krzywo... jak tylko wyleci z butelki to skręca.. dlaczego?

_________________
"Gdyby Bóg Nie Był Pirotechnikiem - Świat Nie Powstałby W Wyniku Wielkiego Wybuchu..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo ma za maly patyk.
fiSkalnej
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gueer



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 11
Skąd: Jasło

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 9:57 pm    Temat postu: Napewno to o patych chodzi?? Odpowiedz z cytatem

Na pewno to o patyk chodzi?? bo jak przyczepiam do prowadnicy (taką malą rakietkę) to jak wyleci z prowadnicy to dosłowne pare metrów( 1 może 2 metry) i skręca... dlaczego??
_________________
"Gdyby Bóg Nie Był Pirotechnikiem - Świat Nie Powstałby W Wyniku Wielkiego Wybuchu..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie rzeczy: Odpowiednio długi i ciężki kijek oraz prosta, nie krzywa dysza to warunki prostego lotu dla kijanek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.PIROTECHNIKA.ONE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 10 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP